Dilan Polat'ın evine yerleşen Özbekistanlı akrabalar gözaltında!

Dilan Polat'ın evine yerleşen Özbekistanlı akrabalar gözaltına alındı. Detaylar haberimizde..

Dilan Polat'ın evine yerleşen Özbekistanlı akrabalar gözaltında!

Dilan Polat'ın Özbekistanlı çalışanı Şule'nin cezaevine girmesiyle ilgili gelişmeler, Polat'ın evine yerleştirdiği iddia edilen iki Özbekistanlı akrabanın polis tarafından gözaltına alınmasıyla devam ediyor. İstanbul merkezli düzenlenen bir operasyon kapsamında, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınmıştı. Şüpheliler arasında yer alan Polat çiftinin evine polis baskını düzenlendiğinde, Şule'nin akrabaları Shaklo K. ve Nargiza K. isimli iki kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin yapılan kontroller sonucunda Shaklo K.'nın ikamet izninin bitmiş olduğu, Nargiza K.'nın ise turist vizesi ile yurda giriş yaptıktan sonra kaçak durumda olduğu tespit edildi. İki kişi, sınır dışı edilmek üzere Selimpaşa Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edilecek. Dilan Polat'ın çalışanı Şule'nin cezaevine girmesi üzerine evine yerleştirilen akrabaların gözaltına alınması, Polat çifti ve diğer şüphelilerle ilgili devam eden soruşturmanın bir parçası olarak görülüyor.

 İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Polat çiftinin şirketlerindeki sahte fatura ve para transferi gibi mali suçlarla ilgili detayları ortaya çıkarmıştı. Şu ana kadar 16 kişi tutuklanmış ve 27 şirkete kayyum atanmıştı. Sosyal medya fenomenleri de yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti. Soruşturmanın devamında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Dilan Polat'ın evine yerleşen Özbekistanlı akrabalar gözaltında!
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.