Güzellik kraliçesi Alondra Mercado Campos tutuklandı

Miss Bolivya Mundo 2020 ve Miss Charm Bolivya 2023 unvanlarına sahip olan Alondra Mercado Campos, evinde bulunan silah ve mühimmat nedeniyle tutuklandı.

Güzellik kraliçesi Alondra Mercado Campos tutuklandı

Alondra Mercado Campos, geçmişte iki kez güzellik kraliçesi seçilmiş bir isim olarak tanınan 22 yaşındaki bir modeldir. Son gelişmelere göre, evinde yapılan aramada çok sayıda silah ve mühimmat bulundurduğu gerekçesiyle tutuklandı. 2020'de Miss Bolivya Mundo ve 2023'te Miss Charm Bolivya unvanlarını kazanan Campos, şu anda Beni'deki Trinidad Kadınlar Hapishanesi'nde tutulmaktadır.

Yerel haberlere göre, Campos'un evinde özellikle AK-47 tipi silahlar ve büyük miktarda mühimmat ele geçirildi. Bu durum, genç modelin silah kaçakçılığı suçlamasıyla karşı karşıya kalmasına neden oldu. Campos'un mahkemeye çıkana kadar 30 gün boyunca tutuklu kalacağı belirtiliyor. Savcılar, modelin arabasında yapılan aramalarda elde edilen bulguların adli tıp testlerine dayanarak uyuşturucu suçlamalarını destekleyebileceğini ifade ettiler. Bu konuda yapılan soruşturma devam ederken, Campos'un ismi açıklanmayan erkek arkadaşının da kontrollü madde ticareti yapmaktan dolayı soruşturulduğu ve şu anda kaçak durumda olduğu bildirildi.

Güzellik kraliçesi Alondra Mercado Campos tutuklandı