Oyuncu Filistin'e destek oldu! Filmden atıldı

Melissa Barrera Filistin'e destek olmak istedi. Ama bu ona pahalıya patlattı. İşte detaylar..

Oyuncu Filistin'e destek oldu! Filmden atıldı

Dünya genelindeki çatışmaların gölgesinde, Meksikalı oyuncu ve şarkıcı Melissa Barrera'nın, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı duyarlılık gösterdi. Bir sosyal medya paylaşımı sonucunda Çığlık serisinin yeni filmi Çığlık 7'nin kadrosundan çıkarıldığı gündeme geldi. Barrera'nın paylaşımında, İsrail'in Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarını eleştiren ve bölgedeki dramatik durumu vurgulayan ifadeler yer aldı.

Oyuncu, İsrail'in Gazze'nin su ve elektrik kaynaklarına müdahale ettiğini, yardımın ulaşmasına izin verilmediğini ve Gazze'nin neredeyse bir toplama kampına dönüştürüldüğünü belirten bir dizi gönderi paylaştı. Barrera'nın, "Gazze şu anda bir toplama kampı gibi muamele görüyor. Herkesi tep bir yere toplamak... Gidecek yer yok, elektrik yok, su yok... İnsanlar tarihimizden hiçbir şey öğrenmedi. Ve tıpkı tarihlerimiz gibi, insanlar hala sessizce tüm olanları izliyor. Bu soykırım ve etnik temizliktir" şeklindeki çarpıcı ifadeleri, dikkat çeken bir tepki yarattı.

 Barrera'nın bu sosyal medya paylaşımı, filmin yapımcıları tarafından hoş karşılanmadı ve oyuncunun Çığlık 7 kadrosundan çıkarılmasına karar verildi. Sanat dünyasında siyasi hassasiyetin yarattığı çatışmaları ve aktörlerin politik duruşlarının projeler üzerindeki etkilerini bir kez daha gündeme getirdi. Barrera'nın cesur duruşu, bir yandan hayranları tarafından desteklenirken, diğer yandan endüstri içindeki politik çalkantıları da gün yüzüne çıkardı.

Oyuncu Filistin'e destek oldu! Filmden atıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?