RTÜK incelemesi sonra Kızıl Goncalara yeni yasak geldi!

RTÜK inceledi, Kızıl Gonca farklı bir yasak aldı! Yayınlandığı günden beri büyük tepki toplayan dizinin geleceği düşündürmeye devam ediyor.

RTÜK  incelemesi sonra Kızıl Goncalara yeni yasak geldi!

RTÜK incelemesi sonrasında Kızıl Goncalar dizisine bir darbe daha vuruldu! İlk bölümüyle ekrana gelen dizi, izleyiciler arasında tartışma yaratmış ve RTÜK'ün inceleme başlatmasına neden olmuştu. Şimdi ise yapımcılar, vakıflardan kiralanan 2 mekandaki çekim izinlerinin iptal edilmesiyle karşı karşıya kaldı. Kızıl Goncalar dizisinin ilk bölümünde yer alan kırbaçlama sahnesi, izleyicilerin tepkisini çekmiş ve RTÜK'ün dikkatini çekmişti. RTÜK'ün başlattığı inceleme sonucunda, dizinin yapımcılarına bir şok daha yaşatıldı. Vakıflardan kiralanan 2 mekanın çekim izinleri iptal edildi. Bu mekanlar, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından sağlanan izinlerle kullanılıyordu.

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, Gold Film'e yapılan bilgilendirmede, Kızıl Goncalar dizisinin Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı'nın  bulunduğu Bayrampaşa Medresesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları ve Mensupları Vakfı binasında çekim yapmasına engel konulduğunu bildirdi. Kararın gerekçesi olarak, diziyle ilgili oluşan kamuoyu baskısı ve RTÜK'ün inceleme başlatması gösterildi.

Kararla zor durumda bırakılan dizinin yapım şirketi, çekimler için yeni mekanlar arayışına girişti. Kızıl Goncalar dizisi, faniler adlı hayali bir tarikatın üyeleri ile seküler bir ailenin yollarının kesişme hikayesini anlatıyor. Başrollerini Özgü Namal ve Özcan Deniz'in paylaştığı dizi, inanç ve fikir ayrılıklarıyla başlayan birlikteliğin, evlat söz konusu olduğunda anneliğin, babalığın birleştirici gücünü ele alıyor.

Dizide ayrıca Mert Yazıcıoğlu, Erkan Avcı, Hazal Türesan, Mert Turak, Selen Öztürk, Şerif Erol, Duygu Sarışın, Tuğrul Tülek, Yakup Turgut, Sitare Akbaş, Mina Demirtaş, Esma Yılmaz, Zehran Kelleci, Tuana Gizem Uzunlar gibi birbirinden başarılı isimler de rol alıyor. Fakat  yaşanan bu engellemeyle birlikte dizinin yapım şirketi, yeni çekim mekanlarına yönelerek zorlu bir süreçle karşı karşıya kaldı.

RTÜK incelemesi sonra Kızıl Goncalara yeni yasak geldi!