Sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu tutuklandı!

Ponzi sistemiyle yaklaşık 150 milyonluk vurgun iddiasıyla gözaltına alındılar.

Sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu tutuklandı!

İstanbul'da tanınmış sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, iddialara göre yakın çevrelerini dolandırdıkları ve yaklaşık 150 milyonluk vurgun yaparak yurt dışına kaçtıkları suçlamasıyla polis tarafından yakalandı. Elde edilen bilgiye göre, çiftin arkadaşları, kuaförleri, manikürcüleri ve şoförleri bile reklam işi adı altında dolandırıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şikayetler üzerine harekete geçerek çifti takibe aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda, Gürcistan'dan dönüp İstanbul Havalimanı'na geldikleri sırada Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu gözaltına alındı. Çiftin Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandıktan sonra Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Savcılık, çift hakkında dolandırıcılık suçundan tutuklama talebinde bulundu. İfadesi alınan Kıvanç ve Beril Talu, suçlamaları kabul etmeyerek "Biz kimseyi dolandırmadık. Bize borç verdiler, şimdi tefecilik yapıyorlar" dedi. Şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirilerek Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Mahkeme süreci devam ederken, çiftin dolandırıcılık iddialarıyla yüzleşmeye devam edecekleri belirtildi. Olayla ilgili soruşturma ise detaylı bir şekilde sürdürülmekte.

Sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu tutuklandı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?