Sosyal medya fenomeni Öz çiftinin mal varlığına el koyuldu!

Sosyal medya fenomenleri Özlem Öz ve Tayyar Öz çiftinin mal varlıklarına el konuldu, çift 4 farklı suçtan soruşturuluyor ve yurt dışına çıkışları yasaklandı.

Sosyal medya fenomeni Öz çiftinin mal varlığına el koyuldu!

Sosyal medyanın fenomen çifti Özlem Öz ve Tayyar Öz, lüks yaşamları ve iddialı paylaşımlarıyla gündemdeydi. Ancak son gelişmeler, çiftin başını oldukça belaya soktu. 4 farklı suçtan soruşturma altında olan ve yurt dışına çıkışları yasaklanan çiftin, şimdi de tüm mal varlıklarına el konuldu.

"Kilom kadar altın isterim Tayyar Bey" ifadeleriyle hafızalara kazınan çift, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarını kaybetme riskiyle karşı karşıya. Öz çiftinin güzellik merkezi sahibi olmalarına rağmen, geçmişteki gösterişli paylaşımları şimdi hukuki sorunlara dönüşmüş durumda.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin ardından gelen bu gelişme, sosyal medya fenomenlerinin hukuki sorumluluklarını gündeme taşıdı. 2019'da paylaşılan "Şampiyonlar Ligi" fotoğrafındaki diğer 15 fenomenin de mal varlıklarına el konulduğu belirtiliyor. Soruşturma, suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi, vergi usul kanunlarına muhalefet ve bahis oyunları düzenlemelerine aykırılık gibi iddialar üzerine yürütülüyor.

Öz çifti ve diğer fenomenler, yaşadıkları hukuki sıkıntılar karşısında şatafatlı yaşamlarından vazgeçmek zorunda kalabilirler. Sosyal medya dünyasının renkli isimleri, şimdi bu hukuki süreçle baş başa kalarak geçmişteki çıkışlarından dolayı ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalacak.

Sosyal medya fenomeni Öz çiftinin mal varlığına el koyuldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?