Mavi Balina Görevleri Ölüm Saçıyor

Uzmanların uyardığı oyun Mavi Balina can almaya devam ediyor. Mavi Balina Görevler listesini yerine getirmeye çalışan 17 yaşındaki lise öğrencisi kendini soba borusuna asarak intihar etti.


Mavi Balina Görevleri Ölüm Saçıyor

Özelikle 2017 yılında etkisini tüm dünyada gösteren Mavi Balina oyunu dünyanın birçok ülkesinde yasaklandı. Uzmanlar ebeveynleri çocuklarının bu oyunu oynamaması konusunda uyarıyor. Zira oyun içerisinde verilen Mavi Balina Görevleri çocukların psikolojisini bozarak intihara kadar sürükleyebiliyor.

MAVİ BALİNA GÖREVLERİ YÜZÜNDEN CANINDAN OLDU

17 yaşındaki lise öğrencisi İbrahim Can Duman, oynadığı Mavi Balina oyununda kendisine verilen görevi yerine getirebilmek için kendini soba borusuna asarak intihar etti. Küçük çocuğun intiharı Ordu Devlet Hastanesinde görevli annesinin eve dönmesiyle anlaşıldı. Genç çocuğun cesedi otopsisi yapılmak üzere hastaneye kaldırılırken olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

OYUNUN GÖREVLERİ DAHA ÖNCEDE CAN ALDI

Oyun tüm dünyada yasaklanıp hakkında binlerce uyarı yayınlanmasına rağmen özelikle küçük yaştaki çocuklar arasında popülerliğini korumaya devam ediyor. Oyunun Türkiye’de oldukça büyük bir kitlesi olduğu ve son zamanlarda meydana gelen 142 intihar girişimi ile ilgili baş şüpheli olduğu belirtiliyor. Genellikle oyun sonunda verilen son Mavi Balina Görevi kendini asmak yada yüksek bir yerden atarak intihar etmek oluyor.

Yazar: Emre Karasu

Emre Karasu

Eğitimini yurt dışında tamamlayan Karasu, 1983 doğumludur. Manisa’da dünyaya gelen Karasu, uzun yıllar çeşitli basın organlarında çalıştıktan sonra kendini ekonomi alanında geliştirerek birçok yararlı makaleye imzasını atmıştır. Karasu, başarısını ekonomi alanında olduğu gibi birçok farklı kategoride de sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

Engelli araç alımında ÖTV indirimi kalkıyor mu? işte cevabı

Engelli araç alımında ÖTV indirimi kalkıyor mu? işte cevabı

Engelli araç alımları ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan düzenlemeye göre artık Engelli vatandaşlarımız ÖTV indirimi konusunda kısıtlı bir şekilde bu haklarını kullanabilecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz