Melih Gökçek ve 9 büyükelçi buluştu

Memur kenti olarak bilinen Ankara, 9 farklı ülkenin büyükelçisini ağırladı. Melih Gökçek büyükelçilerle tek tek ilgilenerek Ankara’yı tanıtmaya çalıştı.


Melih Gökçek ve 9 büyükelçi buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 9 ülkenin büyükelçisi ile birlikte tek tek konuştu ve Ankara’da ağırladı. Türkiye’nin en fazla memurun yaşadığı il olarak bilinen Ankara hakkında kendisine ifade edilen sözlere de yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kanada Büyükelçisi Cooter tarafından “Ankara aslında pek bilinmese bile İstanbul’dan çok daha iyi yaşanabilir bir kent” ifadelerine karşı “kesinlikle, sadece denizimiz eksik” diyerek kendi arkadaşlarının da Ankara’dan çok memnun olduğunu söyledi.

15 TEMMUZ’U ANLATACAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, daha sonra yapılacak olan görüşmelerde de Türkiye tarihinin kara lekesi olarak bilinen 15 Temmuz’u birebir olarak büyükelçilere anlatacak, Gökçek ‘in büyükelçilere 15 Temmuz darbe girişimi hakkında bilgi verecek olduğu açıklandı. Yapılan görüşmelerde Gökçek’e büyükelçiler tarafından da ülkelerine özgü olarak çeşitli hediyeler verildiği, verilen hediyelerin Gökçek tarafından kabul edildiği açıklandı.

ANKARA YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR

Ankaralı vatandaşlar ise memur kenti olan Ankara’nın güzel bir il olduğunu, ancak siyasi olaylar ve terör sorunlarının daha fazla olabilecek olduğu endişesinden dolayı çok fazla tercih edilmediğini düşünüyor.  Ankara denildiğinde birçok kişinin aklına direk siyasetin geldiğini belirten vatandaşlar Ankara’nın bu şekilde sadece siyasi olarak anılmasından rahatsızlar. Ankara’nın kendine has birçok güzelliği olduğunu vurgulayan vatandaşlar daha iyi bir tanıtım yapılması gerektiğini düşünüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Sözcü Gazetesi Melih Gökçek’in yazarlık teklifini kabul etmedi

Sözcü Gazetesi Melih Gökçek’in yazarlık teklifini kabul etmedi

Sözcü gazetesinde yazar olmak isteyen Melih Gökçek'e gazeteden cevap geldi. Gazete böyle bir şeyin mümkün olamayacağını dünya görüşlerinin farklı olduğunu açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz