Melih Gökçek ve Bülent Arınç’ın twitter krizi mahkemelik oldu

Melih Gökçek hakkında twitter üzerinden paylaşım yapan eski başbakan yardımcısı Bülent Arınç için mahkemenin yolunu tutu. Gökçek yapılan paylaşım için 50 bin liralık maddi tazminat davası açtı.


Melih Gökçek ve Bülent Arınç’ın twitter krizi mahkemelik oldu

Bülent Arınç’la Melih Gökçek arasında yaşanan gerginliğin ardından Gökçek tarafından açılan maddi tazminat davası başlıyor. Arınç, Gökçek’in görüntüleriyle beraber makam koltuğu ile ilgili olarak bazı paylaşımlarda bulunmuştu. Yapılan bu paylaşımları gören Gökçek ise mahkemenin yolunu tutarak Arınç’a 50 bin liralık maddi tazminat davası açtı.

TWİTTER KRİZİNDEN BAŞKA SORUNLARDA VAR

Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde Melih Gökçek tarafından alınan istifa kararının ardından bu paylaşımları kaldırdı. İkili arasında sürekli olarak bu tür sert tartışmalara rastlanıyor. Melih Gökçek daha önce katıldığı bir televizyon programında Bülent Arınç için FETÖ suçlamasında bulunmuş bunun üzerine Arınç sosyal medyadan kendisine sert bir cevap vermişti.

MELİH GÖKÇEK 50 LİRALIK DAVA AÇTI

Melih Gökçek’in avukatı Arınç’ın müvekkiline alenen hakaretlerde bulunduğunu ve iftira ettiğini savunarak 50 bin lira tazminat istedi. Arınç’ın avukatından ise mahkemeye savunma geldi. Avukat Yakup Erikel Arınç’ın paylaşımında bir hakaret bulunmadığı iddia edildi ve müvekkilinin kendisine yapılan yorumla ilgili cevap verdiğini ifade özgürlüğünü kullandığını iddia etti. İkili arasında yaşanan bu kriz ile ilgili henüz net bir karar çıkmazken bu çekişmenin ve kavganın uzun bir süre daha gündemi meşgul edeceği düşünülüyor.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu

Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanlarında da başarılı yayınlar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Mustafa Tuna, Ankara Belediye Başkanı Olarak Konuştu

Mustafa Tuna, Ankara Belediye Başkanı Olarak Konuştu

Yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan AK Parti adayı Mustafa Tuna yaptığı ilk konuşmasında ilkelerinin dürüst, şefaf ve adil bir yönetim olacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz