Meltem Cumbul: Cumhuriyetçi ve Laik Bir Türkiye İstiyorum!

Yaptığı açıklamalarla bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisini üzerine toplayan Meltem Cumbul yeni bir açıklama yaptı. Cumbul, 32. Gün TV’de katıldığı söyleşide çarpıcı ifadelerde kullandı.


Meltem Cumbul: Cumhuriyetçi ve Laik Bir Türkiye İstiyorum!

Saray’da filminin galasını yapan yönetmen Semih Kaplanoğlu ile yaşadığı polemikle gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da eleştirilerine hedef olan Meltem Cumbul, 32. Gün TV’de Umur Birand’ın sorularını cevapladı. Meltem Cumbul, “Bu kadar fazla basın mensubunun hapiste olduğu, yani Ahmet Şık’ın kaçıncı günü. Geleceğe umutlu bakmak istiyorum. Çünkü ben bir Cumhuriyet çocuğuyum. Bu nedenle de Cumhuriyet’in 100. Senesinde demokrat bir ülkede, laik bir düzende, kesinlikle bu kadar fazla baskının olmadığı, bu kadar fazla yanlış cezalandırmaların, bu kadar fazla kafa karışıklığının, kaosun, kendimi güvende hissetmediğim bir ortamın içinde değil, güvenebileceğim, umutlu bakabileceğim bir Türkiye’de yaşamak istiyorum” şeklinde konuştu

MELTEM CUMBUL KİMDİR?

5 Kasım 1969 yılında dünyaya gelen Meltem Cumbul aslen İzmirlidir. 1983 yılında İzmir Türk Koleji’nde başladığı liseden 1987 senesinde Ata Koleji’nden mezun olmuştur. 1991’de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Drama Ana Sanat Dalı’ndan oyunculuk eğitimi almıştır.

Meltem Cumbul: Cumhuriyetçi ve Laik Bir Türkiye İstiyorum!

2005 senesinden itibaren üç sene süreyle, Los Angeles’ta Eric Morris’in kendisiyle yaptığı çalışmalar neticesinde öğrendiği metodu, halen mezun olduğu okul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde öğretmektedir.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Meltem Cumbul’dan gece kaçışı

Meltem Cumbul’dan gece kaçışı

Ekranlardan uzun zamandır uzak duran sinema ve televizyon dünyasından elini eteğini çeken Meltem Cumbul, Dj'liğe merak sarmış durumda.

2 Yorumlar
  1. cumhuriyet ve laiklikten şüphesi olanlar dışarı

  2. türkiyede yaşayan insanlar vatanları bayrakları milleti toprakları için savaşanların ülkesidir sizin gibi syonislerin deyil asla size deyil sizin sahiplerinize bile dar eder dünyayı türkiyenin layık ve cumhuriyetci vede milliyetci insanları.sizin gibi sözde layıkları deyil o cümleleri kullanmayın lütfen .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz