Memurlara ve Emeklilere Bayram ikramiyesi geliyor

Memur-Sen’in talebi ile masaya yatırılan ikramiye kararında Ağustos ayından sonuç alınacak. Buna göre karar onaylanırsa memura ve memur emeklisine bayram ikramiyesi verilecek. Ortalama 915 TL olarak belirlenen ikramiyenin hayata geçirilmesi halinde SSK ve Bağkur emeklilerinin de yararlanacağı öğrenildi.


Memurlara ve Emeklilere Bayram ikramiyesi geliyor

Diğer emekliler de yararlanacak

Aktif olarak çalışan memurlar ve memur emeklileri için girişimlerde bulunan Memur-Sen’de gündem ikramiye. Bayramlarda emekli ve çalışan memurlara ikramiye verilmesi ve kurban yardımı yapılması konusunda girişimlerde bulunan sendikanın son teklifi her bir aile için 915 TL’lik bayram ikramiyesi. Ağustos ayında karara bağlanacak olan ikramiye konusunda netlik yakalanırsa SSK ve Bağkur emeklilerinin de yararlanacağı öğrenildi.

Tutar değişebilir

Ramazan ve Kurban bayramlarını baz alan projenin dini bayramlarda ek ikramiye başlığı ile teklif edildiği ve devlet kanalının da ikramiye vermeye sıcak baktığı kaydedildi. Söz konusu 915 TL’lik tutarın değişebileceği ve yeni tekliflerin masaya yatırılacağı da açıklamaya eklendi. Devletin 915 TL’yi kabul etmemesi halinde yeni bir teklifle masaya dahil olması bekleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Prim artışı emekli maaşlarını da yükseltecek

Prim artışı emekli maaşlarını da yükseltecek

Asgari ücretle birlikte prime esas kazançlar da yükseldi. Buna göre, tavan miktar 15 bin 221 lira olarak belirlendi. Bu artış emekli maaşını da arttıracak.

One comment
  1. 1915 TL olmasın o

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz