Meral Akşener yeni kurulacak parti ile ilgili tarih verdi

Meral Akşener ve Ümit Özdağ’ın yeni kuracakları parti çalışmaları devam ediyor. Yeni parti ile ilgili işlemlerin Kurban Bayramının hemen ardından resmiyete döküleceği açıklandı. Koray Aydın’ın ise MHP’de siyasete devam edeceği bildirildi.


Meral Akşener yeni kurulacak parti ile ilgili tarih verdi

Olağanüstü kurultay çalışmaları mahkeme kararıyla sonuçsuz kalan MHP’li muhalifler yeni parti için süreci başlattı.

Habertürk’ün haberine göre; Meral Akşener öncülüğünde başlatılan yeni parti çalışmaları, Kurban Bayramı sonrasında resmiyete bürünecek.
İlk genel seçimlerde uygulamaya girecek cumhurbaşkanlığı sistemine uyum amacıyla çıkarılacak ve Siyasi Partiler Kanunu ile Seçim Kanunu’da yapılacak değişiklikler de partilileşme sürecinde takip edilecek.

MHP’li muhalif isimlerden Sinan Oğan’ın MHP’in 2018’de yapılacak olağan kurultayını bekleyeceği, Koray Aydın’ın ise MHP’de siyaset yapmaya devam edeceği ifade ediliyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Akşener: Kefen giyip ‘Ölmeye geldik’ diyen AK Parti destekçileri Afrin’e

Akşener: Kefen giyip ‘Ölmeye geldik’ diyen AK Parti destekçileri Afrin’e

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtemel Afrin operasyonu açıklamalarıyla alakalı, AK Parti'ye destek için kefen giyip 'Ölmeye geldik' eylemi yapan kişilerin muhtemel bir Afrin operasyonunda başrolde olması gerektiğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz