Meteoroloji hafta sonu için hava durumunu açıkladı

Meteoroloji beklenen hava durumu raporunu açıkladı. Rapora göre Marmara bölgesinde hava sıcaklıklarında yükseliş, İstanbul’da ise öğlen saatlerinden sonra yağmur bekleniyor.


Meteoroloji hafta sonu için hava durumunu açıkladı

Meteoroloji’nin merakla beklenen hava vaziyeti yayımlandı. Yayınlanan son hava tahminleri raporunda, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun yağışlı, öbür yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği söyleniyor.

SICAKLIK 2-4 DERECE ARTACAK

Marmara Bölgesi’nde öğleden sonra aralıklı sağanak yağmur bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer verilen bilgiye göre, bölgede sıcaklıklar, mevsim normallerinin 2-4 derece üstünde seyredecek.

ÖĞLEDEN SONRA YAĞIŞ

Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olması beklenen bölgenin öğleden sonra aralıklı sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

RÜZGARLI HAVAYA DİKKAT

Bölgenin güney ile doğusunda pus ve yer yer sis hadisesi beklenirken rüzgarın doğu ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerinden orta güçte, öğle saatlerinden itibaren zaman zaman güçlü (30-50 km/sa) olarak eseceği düşünülüyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava vaziyeti bugün şu şekilde.

İŞTE YURTTA HAVA DURUMU

Kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Bingöl, Muş ve Tunceli çevrelerinin yağışlı, öbür yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ege kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Bingöl ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üstünde seyredecek.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara’nın batısı ile Güney Ege kıyılarında yer yer güçlü olarak (30-50 km/sa) esecek. Bazı illerde beklenen hava vaziyetiyle günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 11

İstanbul: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağmurlu 12

İzmir: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu 15

Adana: Parçalı bulutlu 21

Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu 21

Samsun: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu 13

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu 13

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 17

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz