Meteoroloji Uyardı: İstanbul’a Sıcaklar Geri Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önceki gün yapılan sıcaklık uyarısı bugün etkisini gösterdi ve İstanbul bölgesinde bir rekor daha kırıldı.


Meteoroloji Uyardı: İstanbul’a Sıcaklar Geri Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanan rakamlar vatandaşı korkuttu. Yaz aylarını geride bırakmasına rağmen son 4 günden beridir aşırı seviyede beklenmedik sıcak dereceleri gören Türkiye’de bugün yine birçok ilde rekor üzerine rekor kırıldı. MGM tarafından çeşitli ölçüm istasyonlarında yapılan sıcaklık ölçümlerinde İstanbul’da daha önce 20 Eylül 2015 tarihinde rekor kıran 37.9 derecenin bugün 39.5 derece ile rekorunu tazelediği ortaya çıktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü, açıklamalarında Marmara Bölgesi ve tüm Türkiye için bu tarihten sonra sıcaklıklarda düşüş beklendiğini belirtti. Vatandaşlar ise sıcak havaların etkisinden dolayı bunaldıklarını sosyal medyadan paylaştı.

SICAKLIKLAR 6 İLA 10 DERECE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü, yarından itibaren sıcaklıkların 6 ila 10 derece azalacak olduğu ifade edildi. Açıklamada bölgesel olarak sıcaklıklarda yaşanacak olan düşüşün etkisini göstermesi ile birlikte mevsimsel sıcaklık değerlerine geri dönülecek olduğu belirtildi. Dünya Meteoroloji Örgütü’nün verilerine göre de her sene mevsim sıcaklıklarının üzerine çıkılan dünyada küresel ısınmanın günden güne daha fazla kötü etkileri hissediliyor.

VATANDAŞLAR SICAKTAN NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI

Eylül ayının sonuna doğru gelmemize rağmen artan hava sıcaklıkları yurt genelinde vatandaşları da şaşırttı. Ancak bunu fırsat bile ve tatil bölgesinde olanlar durumu fırsata çevirdi ve sahil kesimlerine konuşup denizin keyfini çıkarttı. Bir çok bölgede yükselen hava sıcaklıkları sebebiyle susuz kalan hayvanlarda unutulmadı ve sokaklara su kapları bırakıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Denizlerde çıkacak fırtına için Meteoroloji uyarı yaptı!

Denizlerde çıkacak fırtına için Meteoroloji uyarı yaptı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, tüm denizlerde fırtına beklendiği açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz