Metin Akpınar’dan metres açıklaması!

77 yaşındaki usta oyuncu Metin Akpınar Posta gazetesi muhabiri ile yaptığı röportajda evlilik konusuna değinerek hayatın zorluklarını ilginç örneklerle açıkladı.


Metin Akpınar’dan metres açıklaması!

Zeki Alasya’sını kaybeden Metin Akpınar, Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuştu. 77 yaşındaki usta oyuncuyla yapılan röportajdan satırbaşları.

Reklam dışında film, dizi projeleriniz var mı?

Reklam dışında şu an yok. Çok proje geliyor ama biraz fazla seçici oldum. İhtiyarladık, yaşlandıkça da huysuz olduk, her şeye evet diyemiyoruz. Hemen hemen dört beş senaryoya hayır dedim, o filmler de tutmadı.

BİR ARA SUMO GÜREŞÇİSİ GİBİYDİM

Sağlığınız nasıl?

Bir ara Sumo güreşçisi gibiydim, 154 kiloydum. 25 kilo verdim daha da vereceğiz inşallah.

Hiç magazinel olmadınız. Eşinizi bile hiç görmedik.

Mutfakta önlük takmış yumurta pişiriyor bir de resim çektiriyor… Kütüphane önünde resim çektiriyor… Bunları sevmem. Ev başka bir şeydir, evlilik başka bir şeydir. 57 yıldır evliyim, 1961’de evlendik.

Eşiniz ne iş yapar?

Hiçbir şey yapamaz, kırarım bacağını. (Gülüyor) Ev hanımı. En zor meslek. Biz birlikte büyüdük, birbirimizi iyi tanıyoruz. Bu 57 yıl kusursuz, çersiz çöpsüz geçti demek fevkalade yanlışlık olur. Ne badireler atlatılmıştır. Sevgi emek ister, emek verirseniz sevgiyi yaşatırsınız. İnsanı her yaşında, her haliyle, eksiğiyle fazlasıyla kabul etmeyi becerirseniz her şey yürür. Yoksa her zaman terütaze, cıvıl cıvıl bir kadın ararsanız, dört metres tutarsınız bu da sizi ekonomik olarak, sağlık olarak sarsar. Kalp krizinden “Eşhedü enla ilahe illallah” der, gidersiniz.

ÇOCUK KRİZİNİ AKILLICA ATLATTIK

Hiç çapkınlığınız oldu mu?

Olsa da söyler miyim gazeteye?

Çocuğunuz yok…

Çocuk olmadı. Olmadı demek zorundayım, yapmadık çünkü.

Kendi tercihiniz mi?

Evet. Benim tercihimdi. Eşim istedi ama bana uydu.

Pişmanlık duydunuz mu?

Hayır. Bugün 57 yaşında koca bir adam olsaydı her şeyime karışırdı. Ben özgür yaşıyorum. Öte yandan bir de çocuğum nerede, ne yapıyor diyerek düşünmek mecburiyetinde kalacaktım. bu başka bir sorumluluk. Eşim 34 yaşına geldiğinde çok istedi ama krizi akıllıca atlattık, şükür.

50 bin liranın altına oynamam

Zengin bir adam mısınız?

Zengin bir adamım çok şükür ama zenginliğin sınırı var. Allah fazla uzun ömür vermezse iyi yaşarım, uzatırsa giderek para erir. Dokuz on yıldır eskisi kadar para kazanmıyorum.

Yeni jenerasyon oyuncular dudak uçuklatan ücretler alıyor. Sizin döneminizde nasıldı?

Daha iyi olduğu dönemler de, daha kötü olduğu dönemler de oldu. ‘Hastane’ dizisini yaptığımız dönemde bugünkünden daha fazla para alıyorduk. Bugün dizide bölüm başına 150 binler, reklamlarda 5-6 milyonlar telaffuz ediliyor. Gerçekten ödeniyor mu bilmiyorum. Ben dizide bölüm başına 50 bin lira alıyorum.

Onun altında olmaz mı diyorsunuz?

Olmaz tabii. Bu yaşa gelmişim. Bir de şu var bizde, “Biraz da hatır için olsun…” Niye hatır için olsun? Bu yaşımda bedelimi vereceksiniz.

Dizi izliyor musunuz?

Tiyatro kapandıktan sonra televizyon izlemeye başladım, bundan da şikayetçiyim. Çok okuyan bir adamdım, okumamı önlüyor. 4-5 saat televizyona bakıyorum, dizi de seyrediyorum.

Ne seyrediyorsunuz?

‘Vatanım Sensin’e bakıyorum, Halit’i severim. Hamuru, kumaşı iyidir.

GEÇENLERDE FİLMİMİ İZLİYORUM YAŞAYAN BİR TEK BEN KALMIŞIM

Yeşilçam’ın ünlülerini bir bir kaybediyoruz. En son Münir Özkul’u kaybettik…

Bana bunları sormayın. ‘Köyden İndim Şehire’ filmimiz var ya, geçenlerde gene izledim. Kemal (Sunal), Halit (Akçatepe), Zeki… Tamamı gitmiş, bir ben kalmışım yaşayan. Ne acı… Değişmeyen tek son ölüm.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz