Metro’nun patronundan çin’e büyük yatırım

Türkiye’nin en büyük turizm firmalarından biri olan Metro Turizm’in dahil olduğu Şirketler Grubu tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Çin merkezli ICBC isimli bankaya büyük bir yatırım yapılıyor.


Metro’nun patronundan çin’e büyük yatırım

Metro Turizm’in bağlı olmuş olduğu Metro Şirketler Grubunun lideri ve aynı zamanda 12 yıl önce kurulan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun kurucu lideri olarak görülen Galip Öztürk yapmış olduğu yatırımla herkesi şaşırttı. Türk iş adamlarının batıya yönelik yapmış olduğu yatırımların aksine dünyanın en büyük bankası olarak bilinen ve merkezi Çin’de bulunan ICBC’ye öztürk büyük bir yatırım yaptığını aktardı.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ DOĞUDA GÖRDÜĞÜ İÇİN YATIRIM YAPMIŞ

Merkezi Çin’de bulunan dünyanın en büyük bankası olarak bilinen ICBC’ye yaptığı yatırımla dikkatleri üzerine çeken Metro Şirketler Grubunun lideri Öztürk, artık düzenin alabora olduğunu ve ülkenin geleceğinin batı yerine doğuda bulunduğunu ifade ederek yatırımlarını doğuya doğru kaydıracağını belirtti. Öztürk yapmış olduğu bu yatırımın kendisine kazanç sağlayacağına dikkat çekerek iş adamlarına Çin gibi doğu ülkerine yatırım yapmaları konusunda uyarıda bulundu.

UZMANLAR MEYDANA GELECEK GELİŞMELERİ TAKİP EDECEKLER

Türk iş adamlarının sürekli batı devletlerine yatırım yapmasını yanlış olarak değerlendiren uzmanlar da Öztürk’ün bu yatırımının riskli olduğunu fakat ileride olacak gelişmelerin nasıl seyredeceğini bilmediklerini, kazanç sağlandığı takdirde işe yaracağını aktardılar. Ayrıca Öztürk’ün Çin’in bu büyük bankayı seçmesinin de önemli bir yol açacağını belirten uzmanlar önümüzdeki günlerde ekonomi gelişmelerinde iş adamlarının sergileyeceği tavrında önemli olduğunu söylediler. Aynı zamanda da bunun bir ilk olduğunu ve neleri peşinden getireceğini bilmediklerini dile getirdiler.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Çinli adam bataryayı ısırınca ağzında patladı

Çinli adam bataryayı ısırınca ağzında patladı

Çin'de batarya almak için mağazaya giden adam batarya testini dişleriyle yapmaya kalkınca batarya ağzında patladı ve yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz