Mezun öğrencilere teknoloji kurumundan eğitim desteği

Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu tarafından düzenlenen kariyer programı sayesinde mezun olan öğrencilerin iş hayatında daha başarılı olması hedefleniyor.


Mezun öğrencilere teknoloji kurumundan eğitim desteği

Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu tarafından mezun öğrencilere yönelik düzenlenecek olan Teknoloji Dünyasında Kariyer Programı öğrencilere daha önce yaşamadıkları ilginç deneyimleri yaşatmayı hedefliyor. Kariyer programı kapsamında öğrenciler yenilenen teknolojinin getirisiyle büyüyen iş kollarını tanıyarak belki de iş sahibi olacakları bir programa katılmanın heyecanını yaşayacağı belirtildi. Uygulama ile hayata yeni atılacak olan mezunlarında iş hayatında önlerinin açılacağı ve kariyerlerinin daha parlak olacağı düşünülüyor.

KATILAN KİŞİLER DİĞER MEZUNLARIN BİR ADIM ÖNÜNE GEÇECEK

Yapılacak olan kariyer programında yaklaşık 25 kişiye üniversitede bulunmayan sektör hakkında bilgiler verilerek bir adım öne geçmeleri sağlanacağı bildirildi. Yönelik konularda bilgi sahibi olabilecekler. Bu kariyer programı kapsamında öğrencilerin çalışmayı hedefledikleri sektörler hakkında bilgi sahibi olmalarının yanı sıra iş dünyasına da bütünleşmiş olacakları aktarıldı. Geçen yıl ilki düzenlenen kariyer programında öğrenciler, kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek gelecek sene bir daha katılmak istediklerini söylemişlerdi.

ÜNİVERSİTEDE OLMAYAN EĞİTİMLER VERİLECEK

Kendi alanlarında söz sahibi olan kişiler tarafından verilecek olan ücretsiz eğitimle kariyer konusunda önemli adımlar atacak olan öğrenciler bu yıl ikincisi düzenlenecek olan bu programa katılmayı başardıkları takdirde bir adım öne geçtiklerinin farkına varacakları vurgulandı. Açıklanan eğitim programın asıl amacının, üniversitelerinden yeni mezun olan öğrencilerin aldıkları eğitimlerin dışında görmedikleri bir eğitim verilerek farklı bir seviyeye çıkarılmak istendiği olarak aktarıldı. Ayrıca bu programa katılacak öğrencilerin programın sonunda kendilerini farklı bir dünyanın beklediği ve buradan alınan bilgiler ışığında kendi dünyalarını baştan kurmaları sağlanacağı bildirildi.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Uyuşturucuyla gençleri ağına düşürerek paralarını ve hayallerini çalan alçaklar şimdi de okulların etraflarında yuvalanarak şarj aletine benzeyen kumar araçlarıyla gençlerin harçlıklarını almak için ellerinden geleni yapmaya başladı

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz