Milli Eğitim Bakanı eğitim ile alakalı çıkan polemiklerle cevap verdi!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, basın mensupları ile bir araya gelerek son günlerde eğitim için çıkan “yap-boz” polemiğine cevap verdi. Yılmaz, şuan ki eğitim sisteminden öğrencide öğretmende memnundur dedi.


Milli Eğitim Bakanı eğitim ile alakalı çıkan polemiklerle cevap verdi!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Türkiye neredeydi, nereye geldi. Daha yeni bir okuldan geliyorum. Öğretmene soruyorum memnun, öğrencilere soruyorum memnun. Hangi dünyada yaşıyoruz? Türkiye’de yaşamıyor muyuz?” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, AK Parti grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yılmaz, bir basın mensubunun ’eğitimde yap-boz olur mu?’ sorusuna, “Hiç de yap-boz değil. Her gün bir şey yapmak gerekir. Her gün yeni bir gün doğuyor. Bir öncekinin tekrarı olan yok” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, son yapılan düzenlemelerle alakalı iddiaları ’haksızlık’ diyerek nitelendirerek, “Öyle bir vaziyet yok. Bu söylediğiniz doğru olmadığını söylerim. Türkiye neredeydi, nereye geldi? Daha yeni bir okuldan geliyorum. Öğretmene soruyorum memnun, öğrencilere soruyorum memnun. Hangi dünyada yaşıyoruz? Türkiye’de yaşamıyor muyuz? Ben Türkiye’de yaşıyorum. Ön yargıyı kırabilmek mümkün değil. Özü bu. Sürünceme yaşanmıyor. Vatandaşa problem herkes memnun” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Milli Eğitime Nasıl Başvurulur? Milli Eğitim Bakanlığı İş Alımları

Milli Eğitime Nasıl Başvurulur? Milli Eğitim Bakanlığı İş Alımları

Milli Eğitim Bakanlığı, milli eğitimin sağlanmasını ve ilerlemesine katkı vermek üzere asıl 1869 yılından beri hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz