Milli Eğitim Bakanı eğitim ile alakalı çıkan polemiklerle cevap verdi!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, basın mensupları ile bir araya gelerek son günlerde eğitim için çıkan “yap-boz” polemiğine cevap verdi. Yılmaz, şuan ki eğitim sisteminden öğrencide öğretmende memnundur dedi.


Milli Eğitim Bakanı eğitim ile alakalı çıkan polemiklerle cevap verdi!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Türkiye neredeydi, nereye geldi. Daha yeni bir okuldan geliyorum. Öğretmene soruyorum memnun, öğrencilere soruyorum memnun. Hangi dünyada yaşıyoruz? Türkiye’de yaşamıyor muyuz?” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, AK Parti grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yılmaz, bir basın mensubunun ’eğitimde yap-boz olur mu?’ sorusuna, “Hiç de yap-boz değil. Her gün bir şey yapmak gerekir. Her gün yeni bir gün doğuyor. Bir öncekinin tekrarı olan yok” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, son yapılan düzenlemelerle alakalı iddiaları ’haksızlık’ diyerek nitelendirerek, “Öyle bir vaziyet yok. Bu söylediğiniz doğru olmadığını söylerim. Türkiye neredeydi, nereye geldi? Daha yeni bir okuldan geliyorum. Öğretmene soruyorum memnun, öğrencilere soruyorum memnun. Hangi dünyada yaşıyoruz? Türkiye’de yaşamıyor muyuz? Ben Türkiye’de yaşıyorum. Ön yargıyı kırabilmek mümkün değil. Özü bu. Sürünceme yaşanmıyor. Vatandaşa problem herkes memnun” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Milli Eğitim Bakanı ve Başbakan TEOG Konusunda Görüştü

Milli Eğitim Bakanı ve Başbakan TEOG Konusunda Görüştü

Erdoğan'ın TEOG sınavları ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı bugün bir araya gelerek bir toplantı düzenleyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz