Milli Eğitim Bakanı’nı bile kandıran meslek liseli kız öğrenci sahtekâr çıktı

Günde 2 saat uyuyarak Meslek lisesinden tıp fakültesini kazandığına önce ailesini daha sonra öğretmenlerini ardından ilçe milli eğitim müdürüne ve ardından da Milli Eğitim Bakanı’na kadar herkes kandıran Meslek liseli öğrenci sahtekâr çıktı.


Milli Eğitim Bakanı’nı bile kandıran meslek liseli kız öğrenci sahtekâr çıktı

Kütahya’da Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo ve Televizyon Bölümü mezunu Nuriye Kalkmaz, 2017 ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Hacettepe tıp fakültesini kazandığına ilk önce ailesini inandırdı.  Sonra sonuç belgesinde yapmış olduğu küçük oynamalarla Hacettepe Üniversitesi Tıp   fakültesini kazandığına herkesi büyük bir sahtekarlıkla inandıran Kalkmaz herkesi şaşırttı.

MÜDÜR NURİYE İLE BİRLİKTE HEMEN MEB MÜDÜRÜNÜN YANINA GİTTİ!

Sonuçların açıklanmasının ardından küçük oynamalarla hazırlamış olduğu sonuç belgesiyle Hacettepe Tıp Fakültesi’ni kazandığı yazılan belge ile okul müdürüne giden Kalkmaz, okul müdürünün sonucu görmesinin ardından Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in yanına geldi.

Nuriye’nin Meslek lisesinden Hacettepe tıp fakültesi üniversitesini kazandığını gören okul müdürü ve milli eğitim müdürü bu başarıyı yerel ve ulusal basına paylaşmak için basın mensuplarını davet etti.  Davet edilen basın mensuplarına verilen açıklamalarda Nuriye’nin başarılı bir öğrenci olarak Tıp Fakültesi’ni kazanmasından duydukları gururu yaşadıklarından bahseden okul müdürü ve Milli Eğitim Müdürü’nün aklına Nuriye’nin ÖSYM’nin internet sitesinden gerçek sonuç belgesine bakmak akıllarına gelmedi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAKAMINDA AĞIRLADI!

Yerel ve ulusal basına Nuriye’nin başarısı yansıdıktan sonra Milli Eğitim Bakanı da bu başarıyı tebrik etmek ve kutlamak için makamına çağırdı. Milli eğitim bakanının yanına öğretmenlerini alarak giden Nuriye orada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile birlikte kurulu pozlar vererek kendisinin günde sadece 2 saat uyuyarak tıp fakültesini kazandığını açıkladı. Hatta sahtekar öğrenci kendinden o kadar emindi ki kendisi gibi meslek lisesinde okuyanlara bile örnek bir çalışmayla nasıl tıp fakültesini kazandığını anlatan ifadeler kullandı.

İlk başlarda açıklanan YGS sonuçları ile birlikte kendisinin yüksek bir puan alması ile basına yansıyan Nuriye Akmaz daha sonra LYS sonucunun da yüksek olmasını istediğini ve hedefinin Tıp Fakültesi olduğunu açıklamıştı. LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından da Tıp Fakültesi tercih yapacağını dile getiren akmaz daha sonra açıklanan ÖSYS sonuçlarında yapmış olduğu ufak oynamalar da Hacettepe tıp fakültesini kazandığını herkese inandırdı.

Hiç kimsenin Nuriye’nin sonuç kağıdını internetten tekrardan bakmak istememesi ise herkesin dikkatini çekti. Çünkü eğer Milli Eğitim Bakanı yardımcıları danışmanları ve vekilleri bu sonuca bakmak isteselerdi Nuriye’nin gerçek sonucu ile karşılaşacak ve Nuriye Milli Eğitim Bakanlığı’nda ağırlamaktan ziyade hakkında sahtekarlık ve sahte belge düzenlemekten dolayı suç duyurusunda bulunacaktı. Hiç kimsenin aklına gelmeyen bu sonuç belgesine bakmak Milli Eğitim Bakanlığı’nın araştırmadan hareket ettiğini bir kez daha gösterdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Milli Eğitime Nasıl Başvurulur? Milli Eğitim Bakanlığı İş Alımları

Milli Eğitime Nasıl Başvurulur? Milli Eğitim Bakanlığı İş Alımları

Milli Eğitim Bakanlığı, milli eğitimin sağlanmasını ve ilerlemesine katkı vermek üzere asıl 1869 yılından beri hizmet vermektedir.

3 Yorumlar
  1. Mesleğini bulmuş okumasına gerek yok

  2. bu kız devletı alenen evrakta sahcelik yapmaktan kalpazanlık ve niteliklı dolandırıcılk sucuna girer…sahte parada basar bı kız cok cesaretlı tam bır suc makınesi bence

  3. bu kız tam bır sahtekar sahte parada basar bı kız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz