Milli Eğitime Nasıl Başvurulur? Milli Eğitim Bakanlığı İş Alımları

Milli Eğitim Bakanlığı, milli eğitimin sağlanmasını ve ilerlemesine katkı vermek üzere asıl 1869 yılından beri hizmet vermektedir.


Milli Eğitime Nasıl Başvurulur? Milli Eğitim Bakanlığı İş Alımları

Milli Eğitim Bakanlığı bu amaç doğrultusunda, hizmetleri yürütebilmek için birçok sayıda personel, memur, işçi alımı yapmaktadır. İş istihdamını artırmak ve bu amaçla yapılan yeni projelerle işsizlik sınırının düşürülmesine büyük katkılar sağlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı bay veya bayan alımlarında kişilerin eğitim seviyelerine göre çok sayıda alım yapmaktadır. İş alımları ilköğretim, lise veya üniversite mezunu alımları olabilmektedir. İş alımlarında taşeron işçi alımı ve engelli işçi alımı da gerçekleştirmektedir. İş alımları iş projesi koşulları gereği geçici süreli iş alımı, sürekli iş alımı veya kadrolu iş alımı şeklinde alımlar da yapmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı belirli iş alımlarını, sınav puanı derecesi ya da mülakat sistemine tabii tutarak gerçekleştirmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı birçok iş koluna ilişkin projeler hazırlamakla beraber iş alımı başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere, meslek eğitim ve öğrenimine ilişkin sertifika programları da düzenlemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı, alımı yapılacak iş ilan listeleri ve ilgili başvuru formları güncel olarak resmi İnternet adresinden paylaşmaktadır. İlan başlığı altında başvuru şartlarına sahip olup olmadığınızı kontrol ettikten sonra başvuru formunu indirip gerçek bilgilerle doldurulmalıdır. Başvuru formunda anlaşılmayan hususlara ilişkin resmi site üzerinden soru ve cevaplar yazılabilmektedir.

Başvuruda esas alınan ana şart adli sicil kaydının olup olmadığıdır. Bu husus göz önünde bulundurularak başvuru formu, talep edilen evraklarla birlikte ilgili kuruma teslim edilmektedir.     

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı içerisinde iş alımlarını artırmaktadır. Özellikle eğitim ve öğretim alanında birçok proje ve iş alımı gerçekleştirilmiştir. Suriyeli çocukların eğitimi için “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” isimli proje altında Suriyeli Çocuklarına Türkçe dilini kullanmayı öğretmek ve bu konuda rehberlik edilebilmesi için çok sayıda öğretmen atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı İş Başvuru İmkanlarından Faydalanmak

Milli Eğitim Bakanlığı iş başvuru imkanları genellikle asgari ve belirli sürelerinin sona ermesi sebebi ile kaçırılmaktadır. Bu sebeple fırsatları artırmak amacıyla bildirim almak isteyenler, Milli Eğitim Bakanlığı sosyal ağlarını takip edebilir, abone olabilmektedir. Bu şekilde iş ilanlarının yayınlaması ile anında bildirim alabilir ve hemen başvuru yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir
MEB’in PISA’ya alternatif yaptığı ABİDE sınav sonuçlarında şok!

MEB’in PISA’ya alternatif yaptığı ABİDE sınav sonuçlarında şok!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve uluslararası eğitim derecelendirmesi PISA'ya alternatif olarak gösterilen ABİDE sınav sonuçları pek iç açıcı gelmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz