Milli Güvenlik Kurulu (MGK) 2 Saat Gecikme İle Başladı

Saat 15:00’te yapılması planlanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı 2 saat gecikmenin ardından başladı. Toplantının ana gündem maddesi TEOG oldu.


Milli Güvenlik Kurulu (MGK) 2 Saat Gecikme İle Başladı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı bugün saat 15.00’te yapılacak olduğu açıklanmasına rağmen 2 saat gecikme ile saat 17.00’da başladı. Türkiye tarafından Barzani yönetimi ile ilgili kararların alınmasının beklendiği MGK’da Başkan Erdoğan’ın eşliğinde diğer siyasilerin toplanacak olduğu, hemen ardından MGK’da Barzani konusunun başlıca olmak üzere bazı sınır güvenliği ile iç-dış yaşanan olayların değerlendirilecek olduğu belirtiliyor. Erdoğan’ın ABD dönüşü yapılan ve bugün geç saatlere kadar sürmesi beklenen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Bekir Bozdağ tarafından açıklama yapılacak olduğu belirtiliyor. MGK’nın saat 19.00 gibi sona ermesi, daha sonrasında Bekir Bozdağ tarafından açıklama yapılacağı biliniyor.

BAKANLAR KURULU’NUN GÜNDEMİ TEOG

Bakanlar Kurulu’nun en büyük konularından olması beklenen konunun TEOG olacak olduğu, TEOG sınavının kaldırılması ile birlikte yeni sistem için Milli Eğitim Bakanı tarafından sunum yapılabilecek olduğu belirtiliyor. Milyonlarca öğrencinin gözü geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması sonrası TEOG sınavlarına kilitlenmişti.

GÜVENLİK İLE İLGİLİ KARARLAR BEKLENİYOR

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantılarının Türkiye’nin güvenliği ve geleceği açısından çok büyük öneme sahip olduğu, mevcut hükümetin alacağı kararların bölgeyi etkileyebileceği biliniyor. Masaya yatırılacak olan en önemli konulardan biride Irak Kürt Yönetimi tarafından düzenlenmesi planlanan referandum olacak. Türkiye başta olmak üzere tüm dünyanın karşı çıktığı bu referandum girişimi ile ilgili alınacak tedbirlerin gündeme gelmesi bekleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
MGK Açıkladı: TSK, Afrin’e yeni bir operasyon yapılabilir!

MGK Açıkladı: TSK, Afrin’e yeni bir operasyon yapılabilir!

MGK toplantısının son bulmasıyla birlikte yapılan açıklamada çarpıcı ifadeler kullanılarak yeni bir Arfin operasyonunun sinyalleri verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz