Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı Tamamlandı

Saat 15:00’te yapılması planlanan ancak 2 saat geciken MGK toplantısı sona erdi. Toplantıda terör örgütlerinden eğitim sistemine kadar birçok konu ele alındı.


Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı Tamamlandı

Bugün 2 saat gecikme ile başlayan ve uzun süren Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Başbakan Binali Yıldırım ve diğer kabine üyelerinin katıldığı toplantının Başkan olarak Erdoğan önderliğinde toplandığı açıklandı. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrasında yazılı basın açıklaması yapılırken Barzani yönetimi tarafından Irak’ta yapılacak olan Kürdistan referandumunun tanınmayacak olduğu ve bu referandum sonrasında Türkiye’nin haklarının saklı olduğunun bilinmesi uyarısında bulunuldu. Türkiye’nin iç ve dış güvenlik konularında MGK’da her türlü önlemleri değerlendirdiği ve önlemleri denetlediği ifade edilirken, olası bir durumda neler yapılabileceğinin de konuşulduğu belirtildi.

FETÖ, PKK, DEAŞ KONULARI GÜNDEMDE

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında sadece Barzani yönetimi tarafından yapılacak olan referandum değil, FETÖ, PYD, PKK ve DEAŞ gibi çok çeşitli terör örgütlerine karşı ne gibi önlemler alınabilecek olduğunun da konuşulduğu açıklandı. Başta FETÖ olmak üzere Türkiye 4 bir yandan saldırıya uğrarken, mevcut hükümetin seçimlere az bir süre kala daha fazla harekete geçmesi ve daha fazla güvenliği arttırması konusunda eleştiriler mevcut.

TEOG SİSTEMİ DEĞİŞİYOR

Toplantıda geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ile gündeme gelen TEGO konusu da tartışıldı. Milyonlarca öğrencinin kaderini belirleyen TEOG sınavları ile ilgili yeni bir düzenleme yapılacağı açıklanmıştı. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yakın dönem içerisinde net bir açıklama bekleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
MGK Açıkladı: TSK, Afrin’e yeni bir operasyon yapılabilir!

MGK Açıkladı: TSK, Afrin’e yeni bir operasyon yapılabilir!

MGK toplantısının son bulmasıyla birlikte yapılan açıklamada çarpıcı ifadeler kullanılarak yeni bir Arfin operasyonunun sinyalleri verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz