Milli Savunma Üniversitesi ile ilgili şok iddia

CHP Halkla İlişkiler birimi, FETÖ raporunda AK Parti aleyhine birçok iddiada bulunuldu. Partinin FETÖ’den tam manasıyla kopmadığı belirtilen yazıda çok çarpıcı iddialara yer verildi. Bu iddialardan en çarpıcı olanlarından biride Milli Savunma Üniversitesi atamasıyla alakalı oldu.


Milli Savunma Üniversitesi ile ilgili şok iddia

Fotoğrafların da bulunduğu 44 sayfalık raporda çarpıcı iddialar açıklandı.

Sözcü’den Deniz Ayas’ın haberine göre; AKP’nin FETÖ ile mücadelesinin ağır bir dille eleştirildiği rapor “15 Temmuz Darbe Girişimi’nin sonrasında FETÖ ile mücadele ettiğini öne süren AKP hükümeti, öbür taraftan geçmişten beri isimi FETÖ’yle anılan bir çok ismi mühim görevlerde tutmaya devam ediyor. Yalnızca bununla da kalınmıyor, yapılan atamalarda gene isimleri bir dönem FETÖ ile anılan kimi adların oldukça kritik görevlere getirildiği de görülüyor.

Buna rağmen yaşamları FETÖ ile mücadeleyle geçmiş kimi insanlar ise sırf muhalif kişiliklerinden dolayı FETÖ’cü yaftası vurularak gözaltına alınıyor hatta tutuklanıyorlar” tespitiyle başlıyor.

CHP Halkla İlişkiler birimi, tarafından kaleme alınan yazıda sayfalar dolusu iddialar yer alıyor. birgun.net kaynağından edinilen bilgiye göre 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan Harp akademilerinin başına getirilen isimde o iddialardan nasibini almış.

İşte o çarpıcı raporda yayınlanan ilgili bölüm:

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ’NİN BAŞINA ERHAN AFYONCU GETİRİLDİ

Erhan Afyoncu’yu kamuoyu televizyon programlarından tanıdı. Askeri bir geçmişi olmadığı halde 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin sonrasında kapatılan Harp Akademileri’nin yerine kurulan Milli Savunma Üniversitesi’nin başına getirildi. Afyoncu, cemaate yakınlığıyla bilinen Bugün Gazetesi’nde 2008 ve 2014 seneleri arasında tam altı sene boyunca tarih yazıları yazmıştı.

Afyoncu geçmişte de bir dönem Zaman Gazetesi’nde yazılar yazmıştı. Fakat bu Erdoğan tarafından rektörlüğe atanarak ödüllendirilmesine engel olmadı.

Kaynak: Birgün

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Türk tankı Altay için dünya ülkeleri sıraya girdi!

Türk tankı Altay için dünya ülkeleri sıraya girdi!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Fırtına Obüsüne ve Altay Tankına, Ortadoğu, Asya ve Batı Avrupa ülkelerinden büyük talep olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz