Minik köpek pompalı tüfekle öldürüldü

Muğla’da yaşanan olayda minik bir köpek komşusunun tavuklarını yediği gerekçesi ile sahibinin gözü önünde av tüfeğiyle vuruldu.


Minik köpek pompalı tüfekle öldürüldü

Muğla Milas’ta yaşanan olay duyanları hayrete düşürdü. Komşunun tavuklarını yediği iddiasıyla av tüfeği ile vurulan minik köpek Ballı sokak ortasında katledilirken sahibi ise gözyaşlarına hakim olamadı. Komşusundan şüphelenen ve hukuki haklarını arayacağını söyleyen Seriya Öner 1 yaşındaki köpeğinin çevreye rahatsızlık veren bir köpek olmadığını savundu. Bir canlının yaşam hakkını gasp eden zanlı için hayvan sever dernekler de harekete geçti.

BAHÇEYE KANLAR İÇİNDE DÖNDÜ

Muğla Milas’ta yaşayan Seriya Öner 1 yaşındaki terrier cinsi köpeği ile yaşarken komşusunun sık sık tacizine maruz kaldı. İddiaya göre Ballı, komşunun bahçesindeki tavuklardan birkaçını yediği gerekçesi ile defalarca şiddet gördü. Komşusu ile sık sık tartışmak zorunda kalan Seriya Öner ise gözyaşlarına hakim olamadı. Komşusunun daha önce köpeği öldürmekle tehdit ettiğini ve bu nedenle köpeği bağladıklarını söyleyen Öner tuvalet için serbest bıraktıklarında köpeğin kanlar içinde döndüğünü dile getirdi.

HAYVANLARA EZİYET EDİLİYOR

Bahçede kanlar içinde yatan köpeklerini hemen veterinere götüren Öner Ballı’nın bedeninden çıkan saçma parçalarını görünce komşusunun vurduğunu anladı. Olayı yargıya taşıyan ve minik köpeğin yaşam hakkını gasp eden şüpheli hakkında tüm yasal yollardan mücadele başlatacağını söyleyen Öner’in en büyük destekçileri ise diğer hayvan severler. Milas’ta sahipli ya da sahipsiz birçok hayvana türlü işkenceler uygulandığına yönelik haberler de giderek artıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Muğla’da deprem halkı sokağa döktü, evler hasar gördü!

Muğla’da deprem halkı sokağa döktü, evler hasar gördü!

Muğla'da meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem Ula ilçesinde yaşayan halkın sokaklara dökülmesine sebep oldu. Geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan vatandaşlar halen artçı sarsıntılar sebebiyle evlerine giremiyor. Bölgede birçok evin hasar gördüğü belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz