Haber – Son Dakika – Güncel

MNG Kargo satıldı mı?

Hürriyet tarafından verilen habere göre, 2003 yılında kurulan MNG kargo satışı için taraflar 3 ay önce masaya oturarak görüşmelere başladı. Fakat döviz kurlarındaki ani artış görüşmeleri olumsuz olarak etkiledi. Kurlardaki dalgalanmanın durulmasıyla beraber taraflar tekrar bir araya geldi.

MNG Kargo satıldı mı?

Hürriyet’in haberine göre; 2003 yılında MNG Holding’in iştiraki olarak kurulan MNG Kargo için taraflar ilk olarak üç ay kadar evvel masaya oturdu.

Ancak kurlardaki artış bu görüşme sürecini kesintiye uğrattı. Taraflar ikinci defa 10 gün kadar evvel yeniden görüşmelere başladı. Son günlerde kurlardaki gevşeme ile beraber satış görüşmeleri de ivme kazandı.

RAKAM 248 MİLYON DOLAR

Konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre taraflar el sıkışma aşamasına oldukça yakın. MNG Kargo için üzerinde varılan bedelin ise 248 milyon dolar olduğu öğrenildi. Satışa, şirketin hava taşımacılığı biriminin ise dahil olmadığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre satışa ilişkin imzaların bu ayın sonuna kadar atılması bekleniyor.

Aras Kargo, Yurtiçi Kargo gibi mühim oyuncuların etkinlik gösterdiği sektörde MNG Kargo da 15 yıla yakın bir süreden beri, Türkiye genelindeki 815 şubesi ile etkinlik gösteriyor. Bünyesindeki 2 bin 600 vasıta ile günde 600 bin adrese ürün götüren şirketin çalışan sayısı ise 9 bin kadar.

BİRÇOK ŞİRKETE ORTAK

MNG Kargo’yu satın almak üzere masada olan Turkven, Türkiye’deki ilk bağımsız girişim sermayesi şirketi. İki milyar dolarlık fonun danışmanlığını yapan Turkven’in, Türkiye’de bir çok şirkette yatırımı bulunuyor. En son Mikro Yazılım’ı alan Turkven’in, Medical Park, Koton, FLO, Doğtaş Kelebek, Mavi Giyim gibi 20’ye yakın şirkette yatırımı bulunuyor. Turkven ile beraber alıcı olarak masada bulunan iş adamı Haydar Sancak’ın, ise uzu yıllardır Turkven ile Medical Park Grubu ile ortaklıkları bulunuyor.

Kaynak: Posta

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ