Motorin zam rekoru kırmaya devam ediyor!

Motorin geçtiğimiz gün yapılan zamdan sonra bu gece yarısı tekrar 11 kuruşluk bir zam görerek fiyatında tarihi zirveye ulaştı. Motorin litre fiyatı ilk defa 5 TL üzerine çıktı.


Motorin zam rekoru kırmaya devam ediyor!

Motorinin litre satış fiyatına bu gece yarısından itibaren 11 kuruş zam geldi. Son gelen zamla beraber motorin ilk kez 5 liranın üzeren çıkmış oldu.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın (PÜİS) açıklamasına göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 11 kuruş zam geldi. Zammın sonrasında fiyatları yaklaşık İstanbul’da 4,94 liradan 5,05 liraya, Ankara’da 5 liradan, 5,11 liraya, İzmir’de de 5,02 liradan 5,13 liraya çıktı.

Gece saat 24:00’dan itibaren gelen zamlar sebebiyle akaryakıt istasyonlarının girişlerinde bulunan litre fiyatlarını gösteren tabelada güncelleme yapıldı. Ayrıca akaryakıtın verildiği pompalardaki fiyatlar da otomatik olarak güncelleme yapıldı.

“SAĞ CEPTEN ALIP SOL CEPTEN VERİYORUZ”

Yapılan zammın sonrasında İHA Muhabirine açıklama yapan Ercan Beltek, “ Biz sürekli yakıt alıyoruz. Zaten yakıta çalışıyoruz. Bu hafta 2 kez zam geldi. Çalışıyoruz ama ya benzine ya devlete ya da vergiye gidiyor. Önceden çalışıp bir kenara katkı payı atabiliyorduk ama şuan sağ cepten alıyoruz sol cepten veriyoruz. Anlamadık gitti. Bu şekilde nasıl olacak bilmiyoruz. 100 TL’e şuanda 16,5 litre benzin aldık. Ama bundan bir hafta önce 18 litre alıyorduk. Haftaya ne olacak bilmiyoruz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir
Petrol ülkesi Suudi Arabistan’dan benzine şok zam! Fiyatlar iki katına çıktı

Petrol ülkesi Suudi Arabistan’dan benzine şok zam! Fiyatlar iki katına çıktı

Suudi Arabistan'da benzin fiyatlarına zam yapıldı. Ülkedeki akaryakıt fiyatlarına bir günde neredeyse iki kattan fazla zam uygulandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz