MSB, 9 bin subay astsubay alımı için sınav yapacak

Milli Savunma Bakanı Canikli, Türk Silahlı Kuvvetlerinin acil ihtiyaçlarını gidermek maksadıyla dışarıdan alım yapılacağını belirtti. Sınav 18 Mart’ta gerçekleştirilecek.


MSB, 9 bin subay astsubay alımı için sınav yapacak

Milli Savunma bakanı Nurettin Canikli, TSK’ya 3 bin 761 subay ve 5 bin 992 astsubay alınacağını belirtti.

ÖZEL GÜÇLERE 900 KİŞİ ALINACAK

Canikli: “Dış kaynaktan acil ihtiyacımızı karşılamak maksadıyla 2018 senesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığımız için 2 bin 427 subay, 2 bin 657 astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız için 693 subay, 836 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığımız için 341 subay, bin 899 astsubay, Özel Güçler Komutanlığımız için ise 300 subay, 600 astsubay olmak üzere toplam 3 bin 761 subay ve 5 bin 992 astsubayımızın yetiştirilmesi planlanmaktadır.”

SINAV 18 MART’TA

Milli Savunma Bakanı Canikli, “Askeri öğrenci aday tespit edilme sınavı 18 Mart’ta yapılacak. Müracaatlar yarın başlayacak” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Operasyondaki askerleri vatandaş dolma ile besliyor!

Operasyondaki askerleri vatandaş dolma ile besliyor!

Zeytin Dalı Harekâtı'nı gerçekleştiren Mehmetçiğe yaprak dolmasından bala, kavurmadan mesir macununa kadar birçok çeşit yemek gönderiliyor. Hatay Valiliği gelen kolilerle alakalı bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şuan ki imkânları ile Mehmetçiklerin bütün ihtiyaçlarını karşıladığı açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz