Muharrem İnce CHP Genel Başkan adaylığı için yeterli imzayı topladı!

36. Olağan Kurultay için toplanan CHP’de Muharrem İnce genel başkanlığa adaylığını koyabilmek için yeterli imza saysını toplamayı başardı.


Muharrem İnce CHP Genel Başkan adaylığı için yeterli imzayı topladı!

36. Olağan Kurultay’da Genel Başkan aday adayı olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, genel başkanlık için lüzumlu olan imza sayısına ulaştı. Muharrem İnce, 165 delegenin imzasıyla genel başkan adayı oldu.

KAÇ İMZA GEREKİYOR?

CHP’nin Parti Tüzüğü’ne göre, genel başkanlık seçimine girmek için, bin 100 kurultay delegesinin 120’sinin imzası gerekiyor.

CHP Tüzüğü’nün 36. Maddesi’ne göre, Genel Başkan, kurultayca gizli oyla ve mensup tam sayısının salt çoğunluğuyla seçiliyor. İlk iki oylamada netice alınamaz ise, üçüncü oylamada en çok oy alan aday seçiliyor.

KİMLER YARIŞACAK?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dışında Genel Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Muharrem İnce, Ümit Kocasakal, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Alparslan Çabuk’un aday olabilmesi için delegelerin yüzde 10 imzasını alması gerekiyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz