Murat Övüç topladığı yardım parasını ne yaptı? Hakkında dava açıldı

Sosyal medyanın tanın isimlerinden Murat Övüç ile ilgili kanserli bir çocuğa yardım bahanesiyle para topladığı ve paraları himayesine geçirdiği söylenerek dava açıldı.


Murat Övüç topladığı yardım parasını ne yaptı? Hakkında dava açıldı

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre, M.K. adlı bir çocuk beynindeki tümör sebebiyle 2013’ten beri tedavi görüyordu. Tedavi masrafı için minik çocuğun babası, sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ten yardım istedi.

Övüç, babanın talebini kabul edip, çocuğun fotoğraflarını çekerek sosyal medyada yardım kampanyası başlattı. Övüç’ün yardımların bir kısmını çocuğun babasına verdiği fakat paranın geri kalan kısmını annesi Şerife Övüç’ün banka hesabına yatırdığı öne sürüldü. Yardım paralarının eksik verildiğini öğrenen minik çocuğun yengesi, iddiaya göre Övüç’e ulaşıp, “Eğer yardım paralarını vermezsen seni televizyona veririm. 50 bin TL getirirsen bu işi burada kapatırız” diye tehdit etti. İki taraf da birbirinden şikâyetçi oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında savcı karşısına çıkan Övüç kendisine iftira atıldığını ileri sürdü. Soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Savcılık, M.K.’nin yengesi Zeynep Girgin ve Murat Övüç ile ilgili, karşılıklı müşteki-şüpheli olarak yer aldıkları bir iddianame düzenledi.

İddianamede, Övüç’ün “güveni kötüye kullanma” iddiasıyla yargılanması, yengenin ise “şantaj” suçlamasıyla hâkim karşısına çıkması talebiyle dava açıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz