Müslüm Gürses’i anlatan filmin fragmanı yayınlandı

3 Mart 2013’te hayatını kaybeden arabesk müziğin sevilen ismi Müslüm Gürses’in yaşamını anlatan Müslüm filminin ilk fragmanı izleyiciye sunuldu.


Müslüm Gürses’i anlatan filmin fragmanı yayınlandı

Müslüm Gürses’in yaşamı ‘Müslüm’ filmi ile seyirciyle buluşacak. Sanatçının doğduğu Şanlıurfa, Halfeti’den başlayan filmin çekimleri Adana’da tamamlandı. Filmin Ekim ayında Türkiye ve dünyada gösterime girmesi düşünülüyor.

Müslüm Gürses’i Timuçin Esen’in oynadığı filmde sanatçının büyük bir tutkuyla bağlı olduğu eşi Muhterem Nur’u ise meşhur oyuncu Zerrin Tekindor canlandırıyor.

Ketche lakaplı Hakan Kırvavaç’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin yapımcılığında ise “Ayla” filmini de çeken Dijital Sanatlar ile ICNN’nin imzası bulunuyor.

Müslüm Gürses’in 1975 senesinde Adana Kral pavyon günlerini de etkileyici bir dille anlatan filmin çekimleri Ekim ayında başlamıştı.

Sanatçının yaşam arkadaşı Muhterem Nur’un danışmanlığında Gürses’in gerçek yaşam hikayesini aktarmayı amaçlayan filmde Timuçin Esen ve Zerrin Tekindor’un yanısıra Ayça Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp, Taner Ölmez, Güven Kıraç, Erkan Avcı, Goncagül Sunar, Şahin Kendirci, Erkan Kolçak Köstengil, Caner Kurtaran ve Teoman da rol alıyor.

Kaynak: Medyaradar

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Müslüm Gürses, 1 Mayıs Pankartlarında

Müslüm Gürses, 1 Mayıs Pankartlarında

1 Mayıs kutlamalarında alanlarda çeşit çeşit pankartlar görüldü. Fakat bu pankartlardan en çok ilgi gören usta sanatçı Müslüm Gürses'in seslendirdiği "Yakarsa dünyayı garipler yakar" parçası ile ilgili olan oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz