Mustafa Elitaş’tan OHAL’i 5. Kez Uzatma Açıklaması

Bundan sonraki dönemlerde uzatılması beklenmeyen OHAL durumu ile alakalı konuşan Mustafa Elitaş OHAL’in 5. kez uzatılacağına dair sinyaller verdi.


Mustafa Elitaş’tan OHAL’i 5. Kez Uzatma Açıklaması

Türkiye’nin en büyük problemlerinden birisi olan ancak 4 dönemden uzun süredir devam eden OHAL’in görünenlere göre bir kez daha uzatılmasının neredeyse kesinleştiği ifade edildi. Türkiye’de vatandaşlara ilk etapta etkisi olmadığı ifade edilen OHAL dolayısı ile milyonlarca vatandaş belirli kurum ve belirli konularda mağdur olmuş, başta da gözaltı sürelerinde yaşanan artışlar ve emniyette yaşanan durumlar buna örnek gösterilmişti.

OHAL DURUMUNUN UZATILMASI BEKLENMİYORDU

Ancak yeni dönemde OHAL’in uzatılmasının beklenmediği ve AB ile ABD tarafından da bunun istenmediği bilinirken, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bugün OHAL’in uzatılması ile ilgili MGK’da yapılacak görüşmelerin ardından Meclis’te oylamaya ve görüşmeye sunulacak olduğunu açıkladı. OHAL durumunun he uzatılışı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanırken muhalefet kanadı da özelikle CHP olmak üzere uzatmaya karşı çıkıyor. Ancak hükümet yetkilileri iç güvenlik sebebiyle OHAL durumunun devam etmesi gerektiğini her fırsatta yeniliyor.

TÜRKİYE SEÇİMLERE KADAR OHAL İLE YÖNETİLECEK İDDİASI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, tarafından yapılan açıklamaların hemen ardından daha önce belirli siyasilerce ve kişilerce iddia edilen “hükümet 2019 seçimlerine kadar OHAL’i kaldırmayacak ve OHAL ile yönetecek” sözlerinin gerçeğe dönüşmeye doğru ilerlediği belirtiliyor. OHAL ile ilgili yaşanan süreç ne zaman son bulur, ya da bulacak mı? Sorularına en azından kısa vadede bir yanıt beklenmiyor.

Yazar: Hakan Yenihayat

Hakan Yenihayat

Sakarya Üniversitesi mezunu olan Hakan Yenihayat 1974 Yılında İzmir’de doğmuştur. İyi bir dinleyici ve anlatıcı olan Yenihayat, haber sektöründe kendini geliştirerek kısa zamanda birçok başarıya imza atmış olup kariyerine basın odaklı olarak devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

ABD ziyareti öncesi Başbakan’dan açıklama

ABD ziyareti öncesi Başbakan’dan açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, Washington ziyareti öncesi Havaalanında gerçekleştirdiği basın toplantısında açıklamalarda bulunarak ’cennet belgeleri’ iddialarına yanıt verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz