Nabi Avcı 15 Temmuz hainleri üzerinden ABD’ye mesaj verdi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Nabi Avcı 15 Temmuz hainleri üzerinden ABD’ye mesaj verdi

15 Temmuz’da FETÖ’cü hainlerinin Marmaris’te tatil yapan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik düzenlenen suikast davası ve ayrıca daha önce Boğaziçi Köprüsü olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde FETÖ’cü hainlerinin masum insanları öldürmesiyle ilgili olarak davayı takip etmek için Silivri’ye gelen eski Kültür ve Turizm bakanı olan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, dün Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasında yaşanan kriz sonrasında önemli açıklamalar yaptı.

DAVALARIN YAKINDAN İZLENMESİNİ TALEP ETTİ

15 Temmuz hainlerinin yargılandığı davaları takip etmeleri için dış basını Türkiye’ye davet eden Avcı, bu davaların yakından izlenmesi gerektiğini ancak bu şekilde hainlerin gerçek yüzlerinin ortaya çıkacağı ifade etti. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasında dün meydana gelen vize restleşmesiyle de ilgili olarak açıklama yapan Avcı, yaşanan krizin ön yargılardan dolayı oluştuğunu ve bu ön yargıları yönetenlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunduğunu belirterek, katıldığı davada o yöneticilerin nasıl olduklarının ortaya çıktığını belirtti.

DIŞ BASINDA YER BULMASI LAZIM

İstanbul gibi Avrupa’nın merkezi olarak görülen bir şehirde FETÖ’cü askerlerin gerçekleştirmiş olduğu darbe girişiminde köprüye tankların gelerek kapatmasını ve askerlerin kendi vatandaşlarını neden öldürmek istediğinin anlaşılması gerektiğini savunan eski Kültür ve Turizm bakanı olan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, bunun dış basında da yer alması gerektiğini dile getirdi.

İlginizi Çekebilir
YPG ordusu kurmaya çalışan ABD’den Türkiye açıklaması!

YPG ordusu kurmaya çalışan ABD’den Türkiye açıklaması!

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD'nin YPG'li teröristlerden ordu kurma kararıyla alakalı "Türkiye'nin Suriye'deki endişelerini önemsiyoruz. PKK kaygılarını anlıyoruz." şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz