NATO kritik toplantı için Belçika’da bir araya geldi

Brüksel’de gerçekleşecek ve 2 gün devam edecek toplantı için NATO temsilcileri üyeleriyle buluştu. Toplantının ana gündem maddesi güvenlik konuları olacak.


NATO kritik toplantı için Belçika’da bir araya geldi

Belçika’nın başkenti Brüksel’de 2 gün sürecek NATO Dışişleri Bakanları toplantısı başladı.

NATO Dışişleri Bakanları, gelecek Temmuz’da yapılacak olan Brüksel Zirvesi öncesinde NATO’nun AB’ye adaptasyonu konulu iki günlük müzakerelere başlamak üzere bugün bir araya geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “NATO-AB işbirliğini yeni bir düzeye taşımayı başaracağımızı umuyoruz” şeklinde konuştu. Bakanlar öte yandan, Kuzey Kore de dahil olmak üzere küresel güvenlik problemlerini ve sınırlarının ötesinde istikrarı öngören NATO’nun rolü üstünde duracak.

NATO mensupları öte yandan güvenlik vaziyetini, Gürcistan’ın reform sürecini ve daha ileri işbirliği alanlarını gözden geçirmek için NATO-Gürcistan Komisyonu toplantısı düzenleyecek.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
NATO Sekreteri Afrin Operasyonunu Değerlendirdi!

NATO Sekreteri Afrin Operasyonunu Değerlendirdi!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, TSK tarafından Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı ile alakalı, "Türkiye, en çok terör saldırısına uğrayan NATO ülkesi. Türkiye'nin de diğer ülkeler gibi kendini savunma hakkı bulunuyor fakat bunun orantılı ve ölçülü bir biçimde yapılması önemli." şeklinde konuştu.

One comment
  1. müslümanlar için hiç bişey önemli toplanacakları bi konu yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz