New York Bombacısı, Trump’tan Kudüs için hesap sormak istemiş!

ABD’nin New York şehrinde 4 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı eylemi yapan 27 yaşındaki bombacının, Trump’ın Kudüs kararının ardından eylemi planladığı ortaya çıktı.


New York Bombacısı, Trump’tan Kudüs için hesap sormak istemiş!

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde Otobüs Terminaline düzenlenen bombalı saldırının Başkan Trump’ın Kudüs kararı ile İsrail’in Gazze’ye yaptığı hava saldırılarında öldürülen 4 Filistinlinin intikamını almak için yapıldığı öne sürüldü. ABD’nin haber kanalı CNN’nin bir polis kaynağına dayandırdığı haberde FBI’ın enteresan ayrıntılara ulaştığı ileri sürüldü.

New York Bombacısı, Trump'tan Kudüs için hesap sormak istemiş!

TERÖR ÖRGÜTÜ DEAŞ’TAN ETKİLENDİ

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde Times Meydanı ile Pensilvanya Tren İstasyonu arasında bulunan şehrin en işlek ve hareketli yeri olarak bilinen 42. Cadde üstündeki Port Authority Otobüs Terminalinde yaşanan saldırıyı 27 yaşındaki Akayed Ullah’ın yaptığı açıklandı. 7 senedir ABD’de yaşayan saldırganın DEAŞ’tan etkilenerek el yapımı bomba ile eylemini gerçekleştirdiği bildirildi.

TRUMP’IN KUDÜS KARARININ İNTİKAMINI ALMAK İSTEMİŞ

Saldırgan ile beraber yaralanan 4 kişinin tedavileri sürdürülürken FBI’ın enteresan ayrıntılara ulaştığı açıklandı. CNN’in bir polis kaynağına dayandırdığı haberinde Başkan Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinden sonra başlayan protesto gösterileri ve Gazze’ye yapılan hava saldırılarında öldürülen 4 Filistinlinin intikamını almak maksadıyla Akayed Ullah’ın eylemini gerçekleştirdiği öne sürüldü.

“NİHAYİ AMACINA ULAŞAMADI”

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, otobüs terminalinde meydana gelen olayın terörist bir saldırı olduğunu söyleyerek, “Tanrıya şükür fail nihai amaçlarına ulaşamadı” ifadesini kullandı. New York Valisi Andrew Cuomo da yaptığı açıklamada halkı sakin olmaya davet ederek, “Günlük işimize geri dönelim. Onların bizi bozmasına asla müsaade etmeyeceğim” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir
Suudi Prensten Skandal Açıklama: Arkamda Trump Ailesi Var!

Suudi Prensten Skandal Açıklama: Arkamda Trump Ailesi Var!

11 prensin tutuklanmasıyla dünya gündemine gelen Suudi Arabistan'da, veliaht prens Salman'ın sözleri olay yarattı. Salman, "Trump ailesi arkamda" ifadelerini kullanarak adeta düşmanlarına meydan okudu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz