Not değiştirme skandalında konu yargıya taşındı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yaşanan not skandalı ile ilgili olarak Hukuk Fakültesi öğrenci işlerinde çalışan 2 personel hakkında yapılan idari işlemin ardından yasal işlem de başlatılarak dava açıldı.


Not değiştirme skandalında konu yargıya taşındı

Hukuk Fakültesi’nde meydana gelen skandal olayın İstanbul Üniversitesi rektörlüğüne gönderilen bir ihbar mektubuyla ortaya çıktığı bildirildi. İstanbul Üniversitesi Rektörlük birimine gönderilen skandal not ihbarıyla harekete geçen yetkililer daha önce sınavlardan düşük not aldığı tespit edilen 8 öğrencinin daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci işleri biriminde çalışan 2 personel tarafından izinli olan arkadaşlarının kullanıcı adı ve şifresi girilerek değiştirildiği belirlendi.

PERSONEL HAKKINDA İDARİ İŞLEMİN ARDINDAN DAVA AÇILDI

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan ve düşük not alan sekiz öğrencinin notunu değiştirme İşlemini gerçekleştiren iki personel hakkında idari soruşturma başlatıldıktan sonra yasal işlem de yapılarak haklarında not usulsüzlüğünden dolayı da dava açıldı. Açılan davada sadece iki personelin yargılanması dikkat çekti.

KURUMDA ÇALIŞIP ÇALIŞMAYACAKLARI KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPILMADI

Öğrencilerini notlarını değiştiren personel hakkında verileri bozdukları, yok ettikleri ve yasalara aykırı bir şekilde gelir sağladıkları için İstanbul’da Asliye Ceza Mahkemesi tarafından haklarında iddianame hazırlandı. Personel kurumdaki işlerine son verilip verilmediği konusunda ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Bundan sonra görülecek olan davada mahkemenin hangi kararı alacağı ise merak konusu oldu.

İlginizi Çekebilir
Aleyna Tilki’den skandal dondurma hareketi şaşırttı

Aleyna Tilki’den skandal dondurma hareketi şaşırttı

Yaptığı her olay ile bir skandala imza atan Aleyna Tilki, bu seferde yediği dondurmayı beğenmeyince sokağın ortasına fırlatarak her yeri batırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz