Nusret’in restoranı için soruşturma başlatıldı!

New York’ta açmış olduğu restoranla sık sık gündeme gelen Nusret’in başı son günlerde belaya girdi. Newsweek yayınlanan habere göre Nusr-Et restoranı ile ilgili soruşturma başlatıldı.


Nusret’in restoranı için soruşturma başlatıldı!

Türkiye’de başlayan macerasını ABD’de sürdüren Nusret Gökçe şu sıralar New York’taki restoranı ile ABD basınının gündeminden düşmüyor.

Sosyal medyada kavuştuğu ünün sonrasında açtığı yeni restoranlarla da ününe ün katan Nusret, bu defa New York kanunlarını ihlal etmekle suçlanıyor. ABD merkezli Newsweek’in haberine göre; New York Belediyesi Sağlık Departmanı’ndan bir yetkili, Nusret’in videolarının sonrasında kendilerine gelen şikâyetleri değerlendirerek bir soruşturma yürüttüklerini aktardı.

Sağlık Bakanlığı’nda bir yetkili, ABD’deki sağlık kurallarının hazırlanan bir yemeğe çıplak elle dokunmayı yasakladığını belirtti. Yetkili, bir başka sağlık kuralının ise yemek hazırlarken el ve kollarında mücevher giyilmemesi olduğunu, Nusret’in ise bu kuralı da ihlal ettiğini belirtti.

Önceki gün İngiliz basınında çıkan haberler soruşturmanın sinyalini de vermişti. Newsweek, soruşturma haberinin sonrasında Nusret’e ulaştığını fakat bir cevap alamadığını bildirdi. Newsweek haber sitesi, Nusret Gökçe’nin sahibi olduğu Miami’deki öbür restoranda da çekilen bir videoda Gökçe’nin çıplak elle etlere dokunduğunun görüldüğünü yazdı.

Şu an Türkiye’nin en çok Instagram takipçisine sahip ismi Nusret Gökçe’nin New York, Miami, Dubai, Abu Dabi ve Türkiye’de olmak üzere 13 restoranı bulunuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
TUS ve STS adaylarına ÖSYM’den sınav saati uyarısı!

TUS ve STS adaylarına ÖSYM’den sınav saati uyarısı!

ÖSYM, TUS ve STS adaylarına yarın gerçekleşecek sınavların başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarına giriş yapmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz