Öğrencilerin okul yolunu mahkeme kararıyla kapattı!

Manisa’da çiftliğinden yol geçtiğini iddia eden adam mahkemeye başvurarak davayı kazanınca yolu araç trafiği ve yaya trafiğine kapattı. Okul servisinin güzergahı olan yol artık kullanılamıyor.


Öğrencilerin okul yolunu mahkeme kararıyla kapattı!

Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayan Mustafa Reşat Akkan, çiftçilerin ve öğrenci servislerinin kullandığı yol için açtığı davayı kazanarak yolu yaya ve araç trafiğine kapattı.

3 SENE SÜREN DAVAYI KAZANDI

Çiftçilerin ve öğrenci servislerinin kullandığı yolun tapulu arazisi içinde olduğunu söyleyerek konuyu yargıya taşıyan Akkan açtığı davayı kazandı. Mahkeme, ortalama 3 sene süren dava sonunda yolun Akkan’ın tapulu arazisi içinde olduğuna karar verdi.

“DİKKAT YOL DEĞİLDİR”

Bunun üstüne yolu yaya ve araç trafiğine kapatan Akkan, ‘Dikkat yol değildir, özel arazidir girilmez’ tabelası astığı kapıdan kimseyi geçirmedi. Servis sürücüleri yolun kapalı olduğunu görünce geri dönmek mecburiyetinde kaldı.

“ÖNCE TAMAM DİYEN KOMŞULARIM, SONRA MAHKEMEYE GİT DEDİ”

Arazi sahibi Akkan, “Ben bu araziyi 13 sene önce aldığımda lüzumlu ölçümleri yaptırmıştım. Bu ölçümlerde yolun zaten benim tapulu arazim içinde kaldığı ortaya çıkmıştı.

O dönemde komşularıma ileride yeni bir ölçüm yaptırdığımda yolu isteyeceğimi belirtmiştim. Bunun üstüne komşularım da tamam demişlerdi. 4 sene önce de bu bölgede yeni ölçümler yapıldı.

“YOL TAPULU ARAZİMDEN GEÇİYORDU”

Yine yolun benim tapulu arazimden geçtiği tespit edildi. Bunun üstüne komşularımla irtibata geçtim. Onlarda önce tamam demelerine karşın sonra hocam mahkemeye git, şeriatın kestiği parmak acımaz dediler.

Yaklaşık 3 sene süren dava sonunda da yolun benim tapulu arazim içinde olduğuna karar verildi. Burada esas mağdur olan benim. Ben tapulu arazimi korumaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

“BU YOLU 1970 SENESINDEN BERİ KULLANIYORUZ”

Daha önce kapanan yolu kullanan çiftçi Ömer Börekçigil ise, “Biz bu yolu 1970 senesinden beri kullanıyoruz. Fakat mevcut problemler ve mahkeme kararı sonrası yol kapandı. 30’dan fazla çiftçi bu yolu kullanıyor.

Bunun yanı sıra bu bölgeden taşımalı eğitimle öğrenci taşınıyor. Dolayısıyla öğrenci servislerinin de kullanmış olduğu yol kapandı. Yetkililerden bir an önce bu probleme kalıcı bir çözüm bulmalarını istiyoruz” diyerek konuştu.

“OKULA GİDEMEDİM”

Yolun kapanmasıyla okula gidemediğini kaydeden öğrenci Şükran Çam, “Yol kapatıldığı için sabah servis bizleri evlerimizden alamadı.

Bu sebeple okula gidemedik. Bu sene ilk defa devamsızlık yapmak mecburiyetinde kaldım” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz