Öğrencisinden dayak yiyen Lise Müdürü şikayetçi oldu!

Trabzon’un Tonya ilçesinde, Atatürk Çok Programlı Lisesi Müdürü Ahmet Gürpınar, okuldaki uygunsuz davranışları sebebiyle odasında uyardığı 10’uncu sınıf öğrencisi K.E.’nin yumruklu saldırısına uğradı. Yüzünde morluklar oluşan ve darp raporu alan Gürpınar, emniyete giderek, öğrenci ile ilgili şikayette bulundu. Olayla alakalı adli ve idari soruşturma başlatılırken, K.E. ise disiplin kurulunca okuldan uzaklaştırıldı.


Öğrencisinden dayak yiyen Lise Müdürü şikayetçi oldu!

Olay, 9 Ocak günü, ilçede bulunan Tonya Atatürk Çok Programlı Lisesi’nde yaşandı. Lisenin 10’uncu sınıf öğrencisi K.E., iddiaya göre, okulda uygunsuz davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle okul idaresince çağırılarak, uyarılmak istendi. Okulda kendisini uyaran müdür yardımcıları ile K.E.’nin münakaşası üstüne müdür Ahmet Gürpınar, olaya müdahale etti. Gürpınar, odasına alıp, bir müddet görüştüğü K.E.’nin yumruklu saldırısına uğradı. Olay, öğretmenlerin sesleri duyarak, geldikleri odada araya girmesiyle yatıştırıldı.

“Yüzüme yumruk attı”

Yüzünde morluklar oluşan Gürpınar, hastaneden darp raporu alıp, polise giderek, öğrencisi ile ilgili şikayette bulundu. Olayla alakalı adli ve idari soruşturma açıldı. K.E. ise disiplin kurulunca bir süreliğine okuldan uzaklaştırıldı.

Yaşananlar sebebiyle üzgün olduğunu dile getiren Gürpınar, “Olay günü öğretmen arkadaşlarımız, K.E.’yi uyardı. Uyarı esnasında K.E. ile odasında görüşen müdür yardımcımız, öğrenci tarafından tehdit edilerek, sokağa davet ediliyor. Olayın daha çok büyümemesi için öğrenciyi oradan aldım. Kendisi ile makamımda usulüne uygun görüşüp, uyardıktan sonra eve gitmesini söyledim. Bu esnada, bana saldırdı ve yüzüme yumruk attı” şeklinde konuştu.

“Eğitim açısından hiç de hoş olmayan bir vaziyet bu”

Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş ise okul müdürüne yönelik saldırıyı kınadıklarını söyleyerek, “Müdürümüz, kendisine düşen görevi yapmaya gayret etti; fakat öğrenci tarafından saldırıya uğradı. Eğitim açısından hiç de hoş olmayan bir vaziyet bu. Kesinlikle kabul edilebilir bir vaziyet değildir. Son zamanda gittikçe ardan eğitimcilere şiddet olayı ilçemizde de vuku bulmuştur. İnşallah ilçemizde bu şekilde bir olay, bir daha yaşanmaz. Velilerimizin de çocuklarını takip etmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğitimciler olarak biz, gene öğrencilerimizi kazanmaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Okul müdürümüze yapılan saldırıyı kınıyorum” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Öğretmenin 12 yaşındaki kız çocuğuyla olan lezbiyen ilişkisi ortaya çıktı

Öğretmenin 12 yaşındaki kız çocuğuyla olan lezbiyen ilişkisi ortaya çıktı

ABD'de öğretmenlik yapan 27 yaşındaki Allison Chilton'ın, 12 yaşındaki kız öğrencisi ile ilişki yaşadığı anlaşıldı. Baba, kızının cep telefonunda yakaladığı mesajları polise gösterince öğretmen tutuklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz