Öğretmeni hakkındaki şikayetini geri çekmeyince okulundan oldu

Diyarbakır’da Din Kültürü öğretmeni tarafından şiddete uğradığını iddia eden öğrenci, ailesinin şikayetten vazgeçmemesi üzerine okuldan uzaklaştırma cezasına çarptırıldı.


Öğretmeni hakkındaki şikayetini geri çekmeyince okulundan oldu

Diyarbakır merkezde eğitim gördüğü okulda arkadaşına tükürdüğü gerekçesiyle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni tarafından dövüldüğü öne sürülen 7’inci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki U.O.’nun ailesinin öğretmenden şikayetçi olması üstüne okuldan uzaklaştırıldığı söylendi.

ÖĞRETMENİN BABASI AİLEYİ İKNA İÇİN ZİYARET ETMİŞ

Aile, şikayetçi olduktan sonra kendilerini şikayetten vazgeçirmeye gelen öğretmenin babasını cep telefonu ile kayıt ederken, öğretmenin babasının aileye, “Tamam her şeyi kabul ediyorum. Ona telefon açtım anasını göndereceğini belirtti. Ben seydayım. Valahi billahi onu dövmemiş, çocuk yere düşmüş, onu yerden kaldırmış. Oğlum melayeke gibi biridir, imamlık yapmış, kurumunu değiştirmiş Din Kültür öğretmeni olmuş”dediği görüldü.

Merkez Yenişehir ilçesinde bir okulda 7’inci sınıfta okuyan 12 yaşındaki U.O., 20 Aralık 2017 tarihinde okulda bir arkadaşına tükürdüğü gerekçesiyle iddiaya göre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni M.M.T., tarafından dövüldü.

ÖĞRENCİYİ BAŞKA ÖĞRETMENİN YANINDA DÖVDÜ

Öğrenciye yönelik şiddet olayı sınıftaki başka bir öğretmen olan D.G.’nin gözleri önünde meydana gelirken, eve giden öğrencinin annesi Canan O. çocuğunun gözlerinin şiştiğini görünce okul yönetimine başvurdu.

ŞİKAYETÇİ OLUNCA UZAKLAŞTIRMA ALDI

Hastaneden darp raporu alan ve polise giderek şikayetçi olan ailenin şikayeti üstüne öğrenci U.O.’nun okuldan uzaklaştırıldığı söylendi.

‘TEŞEKKÜR BELGESİ ALACAKTIM’

Öğretmeninden dayak yediğini belirten U.O., zil çaldığında bir kız öğrencinin kendisine ‘Şişko’ dediğini ve kendisinin de kıza tükürdüğünü belirtirek, “Öğretmen M.M.T. tükürdüğümü görmüş ve beni yanına çağırmış fakat duymadığım için sınıfıma girdim. Peşimden geldi, sağ yanağıma bir tokat vurdu, yakamdan tutup beni yere savurdu. Yerdeyken tekme tokat vurmaya başladı. Sınıf öğretmenim D.G. de sınıftaydı, olan biteni gördü. Bana şeklinde konuştu ‘Git elini yüzünü yıka’, ben gelecektim anneme anlatacaktım. Müdür yardımcısı kolumdan tuttu odaya götürdü. Daha sonra kız öğrenciyle özür diletti ve barıştırdı. Ondan sonra sınıfımıza gönderdi. Okuldan uzaklaştırma cezası aldım. Hocalarım şikayetimi geri almam için sıkıştırıyor. Teşekkür belgesi alacaktım. 10’dan fazla sınava giremediğim için teşekkür belgesi alamayacağım” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Öğretmenin 12 yaşındaki kız çocuğuyla olan lezbiyen ilişkisi ortaya çıktı

Öğretmenin 12 yaşındaki kız çocuğuyla olan lezbiyen ilişkisi ortaya çıktı

ABD'de öğretmenlik yapan 27 yaşındaki Allison Chilton'ın, 12 yaşındaki kız öğrencisi ile ilişki yaşadığı anlaşıldı. Baba, kızının cep telefonunda yakaladığı mesajları polise gösterince öğretmen tutuklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz