Öğretmenlere kitap ve kırtasiye müjdesi

Son zamanlarda yıldızı parlayan markalardan biri olan T ve K ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı.


Öğretmenlere kitap ve kırtasiye müjdesi

Turkuaz Yayıncılık tarafından sağlanan imkanlar sayesinde öğretmenler kitapta yüzde 25, kırtasiye malzemelerinde ise yüzde 10 indirim kullanabilecek. Bakanlık yetkilileri anlaşmanın eğitimin neferleri olan öğretmenlere ciddi anlamda kolaylık sağlayacağını bildirdiler. Öğretmenler ise durumdan oldukça memnun. Zira bir yıllık kitap ve kırtasiye giderleri toplamda hesaplandığında ciddi rakamlara ulaşıyor. Düzenli kitap alışverişi yapan öğretmenler için bu kararın duyurulması müjde niteliği taşıyor.

ALIŞVERİŞLERDE KOLAYLIK SAĞLANACAK

Yeni eğitim öğretim yılı baz alınarak yapılan anlaşma kapsamında T ve K işletmelerinden kitap ve kırtasiye alışverişi yapan öğretmenler için ciddi indirimler uygulanarak. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre bir öğretmenin kitap alışverişlerinde yüzde 25, kırtasiye alışverişlerinde ise yüzde 10 indirim kazanacağı bildirildi. İmzalanan protokol ile indirimli alışveriş yapmaya hak kazanan öğretmenler için kart hazırlanacağı ve alışverişlerde kolaylık sağlanacağı bildirildi.

ÖĞRETMENLER MEMNUN

Eğitimin neferleri olan öğretmenler için Milli eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen proje kapsamında T ve K işletmeleri ile protokol töreni düzenlendi. Karşılıklı imzalar ile resmileşen anlaşma tüm kitap ve kırtasiye alıverişlerinde geçerli olacak. En çok ana okulu ve ilk öğretim düzeyinde ders veren öğretmenlerin işine yarayacak olan bu uygulama öğretmenlerden de tam not aldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Öğretmenin 12 yaşındaki kız çocuğuyla olan lezbiyen ilişkisi ortaya çıktı

Öğretmenin 12 yaşındaki kız çocuğuyla olan lezbiyen ilişkisi ortaya çıktı

ABD'de öğretmenlik yapan 27 yaşındaki Allison Chilton'ın, 12 yaşındaki kız öğrencisi ile ilişki yaşadığı anlaşıldı. Baba, kızının cep telefonunda yakaladığı mesajları polise gösterince öğretmen tutuklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz