Ohal uzatılacak mı? Bakanlar kurulu toplandı görüşüyor!

2018’in ilk Bakanlar Kurulu Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı.


Ohal uzatılacak mı? Bakanlar kurulu toplandı görüşüyor!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplanan 2018 senesinin ilk Bakanlar Kurulu’nun gündeminde OHAL’in süresinin uzatılması, KHK’lar, yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadele, Avrupa Birliği var. 19 Ocak’ta sona erecek olan OHAL’in tekrar uzatılıp uzatılmayacağı bu toplantıda gündeme gelecek. Yasa Hükmünde Kararnameler de Bakanlar Kurulu’nun gündeminde.

Ayrıca, “Mor beyin” uygulaması ile telefonlarına kendi talepleri dışında ByLock yüklenenler için neler yapılabileceği bu toplantıda gündeme gelecek. Yeni KHK’ların da gündeme geleceği toplantının bir başka gündem maddesi ise terörle mücadele olacak. Yurt içi ve yurt dışında sürdürülen terörle mücadele çalışmaları da masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Fransa ve Almanya ziyaretleri kapsamında Avrupa Birliği ilişkileri de değerlendirilecek konular arasında yer alıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz