Okul bahçesinde Atatürk heykeline ateş eden şahıs yakalandı!

Adana’da iki farklı okulda Atatürk heykellerini hedef alarak ateş eden şahıs terörle mücadele ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı.


Okul bahçesinde Atatürk heykeline ateş eden şahıs yakalandı!

Adana’da iki ortaokulun bahçesinde bulunan Atatürk büstüne tabanca ile ateş açan zanlı, terörle mücadele ekipleri tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, bir müddet önce Seyhan ilçesi, Meydan Mahallesi’ndeki Cumhuriyet ve Kanuni ortaokullarında bahçede bulunan Atatürk büstüne tabanca ile ateş açıldı. Olay yerine terör ekipleri sevk edilerek şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Polis yaptığı çalışma neticesinde büste ateş açan kişinin 2 ay önce adam yaralama suçundan cezaevinden çıkan Ali B. olduğunu tespit etti. Yapılan çalışma neticesinde Ali B. Meydan Mahallesi Kıbrıs Caddesi’nde yakalandı. Zanlı emniyetteki sorgusunda kafasının iyi olduğunu, bu yüzden ne yaptığını hatırlamadığını, rastgele ateş açtığını söylediği öğrenildi. Zanlı, sorgusunun sonrasında adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir
İlber Ortaylı, Atatürk’ü anlattığı kitabını tanıttı!

İlber Ortaylı, Atatürk’ü anlattığı kitabını tanıttı!

Tarihçi, Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Atatürk ile ilgili bilinmeyenleri anlattığı kitabı tanıtıldı. Doğan Müzik Kitap'ın katkılarıyla çıkan "Gazi Mustafa Kemal Atatürk" kitabını imzalayan Ortaylı, ''Atatürk için yazmak her Türk aydınının görevidir'' şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz