Okul çevresinde amaçsız gezenlere para cezası!

Edirne’de okul çevrelerinde resmi polis ekiplerinin yanında sivil ekiplerde kontrollere başladı. Emniyet tarafından yapılan açıklamaya göre okul çevresinde amacı olmadan gezen kişilere para cezası uygulanacak.


Okul çevresinde amaçsız gezenlere para cezası!

Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye’de “Güvenli Okul Projesi” kapsamında, okul çevresinde, okulla ilişkisi olmayan, amaçsız biçimde bekleyenlere para cezası verildiğini hatırlattı. İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların güvenliğine yönelik protokol kapsamında Türkiye’deki bütün valiliklere genelge gönderildiğini ifade eden Kurt, proje kapsamında çocukların bazı kötü alışkanlıklardan korunarak güvenli biçimde eğitimlerini sürdürmelerinin amaçlandığını vurguladı.

Genelge çerçevesinde okul önlerinde amaçsız gezenlerle alakalı çalışma yapacaklarını dile getiren Kurt, şu şekilde konuştu: ”Bu kapsamda biz de ilişkisi olmayanların okul çevresinde bulunmamasıyla alakalı karar aldık. Bunu da vatandaşlarımıza ilan ettik. Halkımızla bunu paylaştık. Bizim okul çevresinde resmi ve sivil ekiplerimiz var. Kimileri görünür, kimileri görünmez tedbirlerimiz var. Bu kapsamda okulla ilişkisi olamayan kişiler, okul çevresinde amaçsız dolaşan kişiler varsa bunlara para cezası uygulayacağız. Zaten okula gelen kişi bellidir, eğer ‘veliyim’ diyorsa yahut ‘okuldaki öğrencinin yakınıyım’ diyorsa bunun incelemesini yapacağız. Teyit edeceğiz. Ama okulla ilgisi olmadan okul çevresinde dolaşıyorsa Kabahatler Yasası kapsamında para cezası vereceğiz.”

Kurt, ailelerin alınan tedbirlerden tedirgin olmamalarını isteyerek, uygulamanın çocukların güvenliği için önlem maksatlı başlatıldığını vurguladı.

Şimdiye kadar yaptıkları çalışmalarda Edirne’de çocuklara kötü madde satmaya çalışan, satanlara yönelik tespitleri olmadığını söyleyen Kurt, şunları kaydetti: “Bununla alakalı çalışmalarımız da devam ediyor tabii ki. Öte yandan zaman zaman okul çevresindeki asayiş uygulamalarına narkotik köpeklerimiz de katılıyor. Onlar çevredeki uyuşturucuyu bulabilecek kabiliyete. Onlarla beraber yapılan operasyonlarda da okullarımızda hiçbir tespitimiz olmadı. Okullarımızla alakalı bir tehlike yok. Ama bütün önlemleri almaya devam edeceğiz.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz