Okul servisleri çok detaylı denetim altına alındı

Son zamanlarda öğrencilerin hayatlarını göz ardı ederek sadece para kazanmak için uğraşan öğrenci servislerine yönelik Mersin’de sıkı denetimler yapılmaya başlandı.


Okul servisleri çok detaylı denetim altına alındı

Öğrencilerin eğitimlerine sıkıntısız bir şekilde sürdürdüğü okullarından evlerine taşınırken de sıkıntı çekmemeleri için uğraşan Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri denetimlerini bu aralar oldukça arttırdı. Bu denetimleri özellikle velilerin öğrenciler de akılları kalmaması için yaptıklarını belirten zabıta ekipleri kurallara uyan okul servisi sahiplerine de teşekkür etti. Denetimlerin eğitim yılı boyunca devam edeceği ve okul servisleri ile alakalı olarak hiç bir usulsüzlüğe müsama gösterilmeyeceği belirtildi.

SAĞLLIK VE GÜVENLİK ÖN PLANDA OLMALI

Zabıta ekipleri yapılan denetimlerde A’dan Z’ye her şeyi kontrol ettiklerini öğrenciler için sıkıntı oluşturacak her şeye noktası virgülüne kadar özen gösterdiklerini dile getirerek,  zaman zaman trafikte karşılaşılan ve tasvip edilmeyen taşımacılığı olmaması için öğrencilerin yanı sıra velilere de çağrıda bulundu.  Velilere yaptıkları çağrıda çocukların kullanmış oldukları servisleri kontrol etmeleri gerektiğini belirten zabıta ekipleri paradan ziyade çocuklarının sağlık ve güvenliğinin ön planda tutulması gerektiğini bildirdi

ŞOFÖRLER DENETİMLERİ DOĞRU BULDU

Zabıta ekiplerinin yapmış olduğu denetimleri hoşgörü ile karşılayan servis şoförleri de kullanmış oldukları servislerde zaten hiçbir zaman sıkıntı olmaması gerektiğini ve bu yapılan denetimlerinde eksikleri olan servis şoförlerine uyarı niteliğinde olduğunu söyledi.  Ayrıca zabıta ekipleri korsan okul servislerine karşı da uyarıda bulunarak öğrencilerin bu servisleri kullanmaması gerektiğini ve bu servislerle karşılaştıkları takdirde zabıta ekiplerine bildirerek haber vermeleri çağrısında bulundu.

Yazar: Hayriye Karakaçan

Hayriye Karakaçan
Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alan Hayriye Karakaçan konusunda uzmanlaşmış olduğu bilişim sektörünü yakından takip etmektedir. Karakaçan aynı zamanda spor, magazin ve eğitim gibi birçok bölümde başarılı bir şekilde yazarlık yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Okulların etraflarına kirli oyunlarını kuran alçaklar darbe vuruldu

Uyuşturucuyla gençleri ağına düşürerek paralarını ve hayallerini çalan alçaklar şimdi de okulların etraflarında yuvalanarak şarj aletine benzeyen kumar araçlarıyla gençlerin harçlıklarını almak için ellerinden geleni yapmaya başladı

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz