Öldü denilen mahkum morga girince canlandı

İspanya’da bir mahkum, 3 farklı doktorun tarafından öldüğüne karar vermesinin sonrasında, kaldırıldığı hastanenin morgunda tekrar hayata döndü.


Öldü denilen mahkum morga girince canlandı

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, Austrias bölgesinde meydana gelen olayda, Gonzalo Montoya Jiménez adlı mahkum, otopsi yapılmasından saatler önce bilincini geri kazandı. Ailesine göre Jiménez’in bedeni uyanmadan önce otopsiye hazır edilmesi için işaretlenmişti.

Mahkumun Oviedo şehrindeki bir hastanedeki yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tutulduğu söylendi. Hastane kaynakları Jiménez’de yaşananın bir katalepsi vakası olabileceğini söyedi. Katalepsi vakalarında insanların hayati göstergeleri fark edilemeyecek kadar yavaşlıyor. Fakat bu iddia henüz doğrulanmadı.

Jiménez’in ‘ölümü’ hapishanedeki üç deneyimli doktor tarafından da onaylandı ve doktorlar daha sonra Jiménez’i otopsi yapılması için morga yolladı. Jiménez daha sonra bölgesel başkent Oviedo’daki Adli Tıp Enstitüsü’ne götürüldü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Adıyaman’da böcek ilacıyla zehirlenen 100 mahkum hastaneye kaldırıldı

Adıyaman’da böcek ilacıyla zehirlenen 100 mahkum hastaneye kaldırıldı

Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda, yapılan ilaçlamadan dolayı 100’ün üstünde mahkum zehirlendi. Hastaneler mahkumlarla doldu taştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz