Olumsuz hava koşulları Düzceli balıkçıları vurdu

Yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgası Düzce’de fırtınaya dönüştü. Denizde şiddetli dalgaların artmasıyla birlikte balıkçılar kendilerini limana zor attı.


Olumsuz hava koşulları Düzceli balıkçıları vurdu

Türkiye genelinde son haftada meydana gelen havaların soğuması Edirne’den Kars’a her şehirde etkili olurken Düzce’nin Akçakoca ilçesinde denize açılmak isteyen balıkçıların denize açılmasının önüne geçti. Fırtına, sağanak ve yoğun yıldırım düşmesi ihtimallerine karşı balıkçıklar limana geri dönmek zorunda kalırken Meteoroloji uzmanları ilerleyen günlerde havaların daha fazla soğuyacağını ve denizlerde dalgalanmaların artacağı uyarısında bulundu. Ayrıca uzmanlar vatandaşlara da çağrıda bulunarak, önümüzdeki haftalarda yaşanması tahmin edilen sel ve sağanak yağışlara karşı önlem alınması konusunda uyarı yaptı.

BALIKÇILAR LİMANA TEKNELERİ BOŞ DÖNMEK ZORUNDA KALDI

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava dalgası en fazla Karadeniz’den sonra Düzce’nin Akçakoca ilçesindeki balıkçıların etkilenmesine neden oldu. Palamut için denizde avlanmayı planlayan balıkçılar yaşanan fırtına ve sağanak yağıştan dolayı denize açılmaktan vazgeçti. Denize açılmaktan vazgeçen balıkçıların yanı sıra denize açılan balıkçılarda tekneleri boş bir şekilde limana geri dönmek zorunda kaldı.

DALGALARIN BOYU 3 METREYE KADAR ÇIKIYOR

Havaların soğumasından dolayı denize açılamadıklarını ifade eden balıkçılardan bazıları denizde yer yer dalga boyunun bir anda yaklaşık 3 metreye kadar yükseldiğini ve zaman zaman yıldırım düşmesinden dolayı da teknelerinin zarar görmesinden korktuklarını söylediler. Ayrıca limana geri dönmek zorunda kaldıklarını belirten balıkçılar ise denizde çok büyük bir dalgalanmanın meydana geldiğini ve bundan dolayı denize ağa açamadan limana geri dönmek zorunda kaldıklarını bildirdiler.

İlginizi Çekebilir
İzmir Çeşmd’de 523 kilo ağırlığında orkinos balığı yakalandı

İzmir Çeşmd’de 523 kilo ağırlığında orkinos balığı yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında balıkçı ağlarına takılan 523 kilo ağırlığındaki orkinos, büyük ilgi gördü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz