Operasyondaki askerleri vatandaş dolma ile besliyor!

Zeytin Dalı Harekâtı’nı gerçekleştiren Mehmetçiğe yaprak dolmasından bala, kavurmadan mesir macununa kadar birçok çeşit yemek gönderiliyor. Hatay Valiliği gelen kolilerle alakalı bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şuan ki imkânları ile Mehmetçiklerin bütün ihtiyaçlarını karşıladığı açıklandı.


Operasyondaki askerleri vatandaş dolma ile besliyor!

Hürriyet’te yer verilen habere göre, Hatay ve Kilis’e gönderilen bunca koli karşısında Hatay Valiliği bir açıklama yapmak mecburiyetinde kaldı. Askerlere destek vermek için çalışan herkese teşekkür eden Hatay Valiliği açıklamasında “Ülkemizin her köşesinden valiliğimizi arayan sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız, harekâtta görev alan personele moral desteği vermek ve onların yanında olduklarını göstermek amacıyla hediyeler ulaştırmak istemektedirler.

Konu ile ilgili alakalı makamlarla yapılan üst düzey değerlendirmeler sonucunda, aziz milletimizin hamiyetperverliğinin her türlü takdirin üstünde olduğu, fakat devletimizin kuvveti ve Türk Silahlı Güçlerimizin mevcut imkânları ile Mehmetçiklerimizin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı ve bugün itibarıyla herhangi bir ihtiyaçlarının bulunmadığı hususunu saygı ile halkımızın bilgilerine sunar, vatandaşlarımızın bu konuda göstermiş olduğu yoğun destek için teşekkürlerimizi ederiz” denildi.

Sarmalar sınıra götürülmüştü

Önceki günlerde Hatay’ın Hassa ilçesi Akbez Mahallesi’ndeki kadınlar, Afrin’deki askerlere gönderilmesi için yaptıkları yaprak sarmalar, sınır noktasında bekleyen askerlere iletilmişti.

Mehmetçik için yaprak sarması hazırlayan Hassalı bir kadın, Hatay sınırında görev yapan askerlerin annelerine de seslenerek, “Asker anneleri, evlatlarınızı merak etmeyin. Tamamı bize emanet inşallah. Bol bol onlara dua edin, dualarınızı eksik etmeyin. Sadaka çıkarın bol bol. İnşallah tamamı sağ salim dönecek. Keşke biz de yanlarında olup, onlara yardımcı olsak. Bir silah verseler de biz de gitsek cepheye vatanımızı korumak için. Dualarımız, onlarlaç İnşallah, sağ salim dönecekler” diyerek konuşmuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Sis ve yağmurdan faydalanan savaş uçakları bomba yağdırdı!

Sis ve yağmurdan faydalanan savaş uçakları bomba yağdırdı!

Zeytin Dalı Harekâtının yedinci gününde bölgedeki sağanak yağış ve sis sebebiyle Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları daha etkin bir biçimde görevlerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz