Ortaokul öğrencilerine tacizde bulunan hizmetliye 50 sene hapis!

Denizli’de, hizmetli olarak çalıştığı ortaokuldaki 10-13 yaşlarındaki 5 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan Tuğrul E. (33), toplam 50 sene hapis cezasına mahkum oldu.


Ortaokul öğrencilerine tacizde bulunan hizmetliye 50 sene hapis!

Topraklık Mahallesi’ndeki Ressam İbrahim Çallı Ortaokulu’nda eğitim gören, 10- 13 yaşlarındaki 5 kız öğrenci, okulda hizmetli olarak görev yapan Tuğrul E.’nin elle cinsel tacizde bulunup, kendilerini öpmeye çalıştığını ileri sürerek, yaşadıklarını rehber öğretmenlerine anlattı. Öğrencilerin anlattıkları karşısında şoke olan rehber öğretmen, vaziyeti önce okul yönetimine sonrasında da Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü de taciz iddialarını savcılığa taşıdı. Şikayet üstüne başlatılan soruşturma kapsamında, 2015 senesinin Aralık ayıyla 2016’nın Nisan ayı arasında gerçekleştirildiği ileri sürülen tacizlerle alakalı hizmetli Tuğrul E., polis tarafından gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında, pedagog eşliğinde, kız öğrencilerin ifadelerine başvuruldu. Öğrenciler, ifadelerinde, Tuğrul E.’nin güvenlik kamerası olmayan konferans salonuna kendilerini çağırıp, tacizde bulunduğunu, hizmetli odasında ve sınıfta temizlik yaparken, öpmeye çalıştığını ve elle cinsel tacizde bulunduğunu anlattı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Tuğrul E., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Tuğrul E. ile ilgili, her bir kız öğrenci için 8’er sene olmak üzere ‘cinsel taciz’ suçundan toplam 40 sene hapis cezası istemiyle Denizli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Tuğrul E., mahkemedeki savunmasında, öğrencilerin kendisinden ders notlarının yükseltilmesini ve devamsızlık kayıtlarının silinmesini istediğini, bunu kabul etmediği için iftira attıklarını iddia ederek, tahliyesi istedi; fakat yapılan incelemede, öğrencilerin ders notlarının yüksek olduğu ve devamsızlıklarının da bulunmadığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 20 ay süren davanın geçen ay görülen 12’nci duruşmasında mahkeme heyeti, kararını verdi. Suçun hizmetli olarak görev yaptığı esnada işlenmiş olması sebebiyle cezayı her bir mağdur öğrenci için 2’şer sene artıran heyet, Tuğrul E.’ye temyiz yolu açık olmak üzere toplam 50 sene hapis cezası verdi. Tuğrul E.’nin tutukluluk halinin de devamına karar verildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

14 yaşındaki küçük kız 1 yıl boyunca cinsel istismara uğradı

İngiliz çift, 14 yaşındaki küçük kızı 1 yıl boyunca eve kapatıp cinsel ilişki kölesi yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz