Otobüs kapılarını kilitleyen şoföre soruşturma açıldı

Ankara’da, yolcularla tartıştığı söylenen EGO otobüsü sürücüsü Y.H., bir müddet aracın kapılarını açmayıp, yolcuları içeride bekletti. EGO Genel Müdürlüğü’nce ile ilgili soruşturma başlatılan sürücünün cezalandırılacağı söylendi.


Otobüs kapılarını kilitleyen şoföre soruşturma açıldı

Yolcularla tartışıp otobüsün kapılarını açmayan sürücü ile ilgili soruşturma açıldı. Olay, dün, Ankara’nın Mamak ilçesi Ege Mahallesi’nde bulunan NATO Yolcu Caddesi’nde yaşandı. Mamak- Ege Mahallesi 340 numaralı hatta çalışan EGO otobüsü sürücüsü Y.H., iddiaya göre, yolcularla tartıştı. Bilinmeyen sebeple çıkan münakaşada, bazı yolcular da sürücüye tepki gösterdi. Otobüs sürücüsü Y.H., aracın kapılarını kapalı tutup, tartıştığı yolcuların inmesine uzun süre izin vermedi. Yolcular, otobüsün içinde 40 dakika bekletildiğini ileri sürerken, EGO Genel Müdürlüğünce aracın kapılarının 6 dakika açılmadığı söylendi.

Otobüste bekletilen bir yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilip, sosyal medyadan paylaşılan görüntülere göre, bazı yolcular sürücüye araçtan inmek istediğini belirtti. Yolcuların ‘Kapıyı açar mısın ağabey?’, ‘Kaptan, eve geç kalıyoruz’ diyerek bağırmasına karşın sürücü, otobüsün kapılarını açmadı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

EGO Genel Müdürlüğü tarafından olayla alakalı inceleme başlatıldığı duyuruldu. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, olayın ‘kabul edilemez’ olduğu söylenirken, sürücü Y. H. ile ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Yapılan araştırmaların sonrasında sürücünün cezalandırılacağı vurgulanan EGO Genel Müdürlüğü’nün açıklamasında, şu şekilde dendi: Bugün çeşitli basın yayın organlarında EGO Otobüs sürücüsü yolcuları 40 dakika rehin aldı başlıklı haberler üstüne EGO Genel Müdürlüğü tarafından inceleme başlatılmıştır. Mamak Ege Mahallesinde 340 numaralı hatta çalışan Belediyemiz şirketi BELKA A.Ş personeli Y.H. adlı sürücünün yapılan ilk araştırmada yolcuları 6 dakika otobüs içinde kapalı tuttuğu belirlenmiştir. Meydana gelen bu olay her ne nedenle olursa olsun kabul edilemez. Bu sebeple olaya karıştığı tespit edilen sürücü ile ilgili soruşturma başlatılmış olup, BELKA A.Ş. Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Hem otobüs içindeki video görüntüleri hem de vatandaşlarımızın şikayetleri titizlikle değerlendirilecektir. Lüzumlu araştırmanın sonrasında sürücü cezalandırılacaktır.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz