Otobüste işitme engelli kıza tecavüz iddiasına 48 yıl hapis!

İstanbul’da otogarda otobüse aldıkları işitme engelli genç kıza cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla sürücüler Mehmet E.’nin 27 sene, Serhat O.’nun ise 21 sene hapsi istendi. Yaşamının şokunu yaşayan genç kızı yaşadıklarını “Mehmet E. saldırmak istedi. Direndim, bağırdım. Boğazımı sıktı. Termosla kafama vurdu. Öbür sürücü ise bizi izleyip gülüyordu. Mehmet E. otobüsün perdelerini kapattı, 31-32 No’lu koltukta ‘Bağırırsan öldürürüm’ diye tecavüz etti” diye anlattı.


Otobüste işitme engelli kıza tecavüz iddiasına 48 yıl hapis!

Otobüste tecavüz dehşetine 48 sene istendi. 20 yaşındaki yüzde 40 işitme engelli E.S. 2 Aralık 2016’da İstanbul Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı’nda dehşet dolu bir gece yaşadı. Meşhur bir otobüs şirketinde çalışan 2 sürücü, genç kıza cinsel saldırıda bulundu. Habertürk gazetesinden Hayati Arıgan’ın haberine göre, meydana gelen saldırının sonrasında sürücü Mehmet E. (45) ile Serhat O. (37) ile ilgili yüzde 40 işitme engelli E.S.’ye (20) cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından dava açılmıştı.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmaya, sanıklar Mehmet E. ve Serhat O. ile şikâyetçi E.S. avukatlarıyla beraber katıldı. Duruşma savcısı, sanıklardan Mehmet E.’ye cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 27 sene hapis cezası verilmesini, Serhat O.’nun ise cinsel saldırı suçuna yardım etmek ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 21 sene hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Mütalaasını veren savcı, Serhat O.’nun kullandığı otobüsün elinde çantaları ile yol kenarında bekleyen E.S.’yi görünce durduğunu, öbür sanık Mehmet E.’nin de Beşiktaş’a gitmek istediğini belirten genç kıza işleri bitince metroya bırakabileceklerini söylediğini söyledi. Mehmet E.’nin otobüsün arka tarafında genç kıza saldırdığını, direnince termosla kafasına vurduğunu ifade eden savcı, E.S.’nin otobüsten inmesine engel olan sanıklardan Mehmet E.’nin cinsel saldırıda bulunduğunu, öbür sanığın da gülerek otobüsün kapılarını kilitlediğini dile getirdi. Savcı, E.S.’nin metroya bırakıldıktan sonra hemen özel güvenliğe “tecavüze uğradığını” söylediğini vurguladı. Sanıkların E.S.’nin 200 TL para karşılığında beraber olmayı kabul ettiği yönündeki ifadelerine itibar edilmemesi gerektiği kaydeden savcı, cezalandırılmalarını talep etti. Mahkeme, davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da mağdur E.S. yanında davaya katılmasını kabul ederek duruşmayı erteledi.

DİRENDİM, BAĞIRDIM. BOĞAZIMI SIKTI. DİĞER SÜRÜCÜ BİZİ İZLEYİP GÜLÜYORDU”

Uzun süre servis bekledikten sonra yanında sanıkların kullandığı otobüsün durduğunu söyleyen E.S., o gün yaşadıklarını şu şekilde anlatmıştı:“Bana Mehmet isimli kişi ‘Gittiğin yere bırakalım’ şeklinde konuştu. Metro ile gideceğimi söylememe karşın samimiyetlerine güvenerek bindim. Mehmet bana İstanbul’un kötü ve güvensiz bir yer olduğunu söyleyerek başıma bir şey gelirse aramam için cep telefonunu verdi. Mehmet E. saldırmak istedi. Direndim, bağırdım. Boğazımı sıktı. Termosla kafama vurdu. Öbür sürücü ise bizi izleyip gülüyordu. Mehmet E. otobüsün perdelerini kapattı, 31-32 No’lu koltukta ‘Bağırırsan öldürürüm’ diye tecavüz etti.”E.S. sanıkların çantasından 400 TL de parasını çaldıklarını ileri sürmüştü. Sanıklar ise para karşılığı ilişki iddiasında bulunmuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz